داشبوردهای مدیریتی در اکسل

همه چیز از آموزش، نمونه ها، قالب ها و دانلود داشبورد مدیریتی رو اینجا میبینید

داشبورد چیست؟

هوش تجاری چیزی است که شما از داده‌های خام دریافت می‏کنید و آن داده‌های خام را به دانشی قابل اتکا تبدیل می‏کنید و از آن می‏توانید در تصمیم‌گیری‌ها استفاده نمایید.

در سیستم های اطلاعات مدیریت، داشبورد ارائه گرافیکی مهم ترین اطلاعات مورد نیاز برای رسیدن به یک یا چند هدف مشخص هست؛ که در یک صفحه با دقت و نظم چیده شدن، تا مدیران بتونن با یک نگاه وضعیت موجود رو نظارت کنند. داشبورد معمولا از مجموعه ای از عناصر گرافیکی تشکیل شده قادر به پیوستن به منابع متنوع هستن، یعنی اطلاعات را از بانک های اطلاعاتی موجود در سازمان استخراج کرده و به صورت یکپارچه در یک صفحه، به نمایش میذاره. داشبورد می تونه برای تمامی بخش های سازمان در نظر گرفته شود، مثل:  امور مالی، منابع انسانی و استخدام، فروش، عملیات، امنیت، فناوری اطلاعات، مدیریت پروژه، مدیریت ارتباط با مشتری و غیره.

داشبوردهای مدیریتی تا حدودی شبیه داشبورد اتومبیل هستند که میزان کیلومتر طی شده، میزان بنزین باقی مانده، سرعت، وضعیت ایمنی و… را در یک پنل کوچک، جلوی چشم راننده ارائه می ده، همچنین مدیران می تونن، میزان فروش در لحظه، میزان کار پرسنل، سود واقعی و هر اطلاعات دیگری که در مورد شرکت خود نیاز دارند را در یک صفحه در قالب تصویر و نمودارهای مختلف مشاهده کنند.

داشبورد ( داشبورد مدیریتی ) به مدیران کمک میکنه که تصویری جامع از وضعیت کسب و کار داشته باشند تا بتونن بهترین تصمیم ها رو در کوتاهترین زمان بگیرند. از داشبورد گاهی به عنوان داشبورد مدیریتی یا داشبوردهای اطلاعاتی نام برده میشه. در واقع داشبورد در اکسل، ترکیبی از همه امکانات و توانایی های اکسل از قبیل فرمول نویسی حرفه ای، نمودارهای حرفه ای و تخصصی، ابزارها، کنترلها، کدنویسی VBA به همراه خلاقیت هست.

چطور می شه داشبورد ساخت؟

با ابزارهای مختلفی میشه داشبورد تهیه کرد. ابزارهایی مثل  Microsoft BI و Qlikview و …

مایکروسافت اکسل بدلیل کاربرپسند بودن و کاربری ساده تر و همچنین در دسترس بودن نرم افزار انتخاب بسیار خوبی برای تهیه داشبورد به شمار میره. مخصوصا که در ورژن های جدید افزونه های قدرتمند مجموعه Power BI به کمک اکسل اومدن تا هر چه بیشتر اکسل رو برای تهیه داشبوردهای متنوع یاری کنن.

در چند سال اخیر موضوع داشبورد خیلی فراگیر شده و این نکته خیلی مهمه که افراد بدونن برای طراحی داشبورد چه مراحلی رو باید طی کنن.

ابزارهای هوش تجاری و داشبورد مدیریتی

در تهیه داشبورد چه مطالبی از اکسل بیشتر مورد استفاده قرار میگیرن؟

همونطور که قبلا گفتیم داشبورد چیزی نیست جز استفاده هوشمند و خلاقانه از امکانات مختلف اکسل البته با رعایت اصول و قوانین حاکم بر طراحی داشبورد. در این قسمت 8 موضوعی از اکسل که برای تهیه داشبورد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرن و حتما حتما باید بدونید رو ارائه میکنیم. اگر به این موارد تسلط کافی داشته باشید، فقط کافیه نمونه های مختلف ببینید و تحلیل کنید و بعد شروع کنید به طراحی داشبوردهای شخصی خودتون.

برای تهیه داشبورد باید:

 1. فرمول نویسی رو خوب بدونید

اگر به اصول فرمول نویسی حرفه ای و به حدود 50 تا 60 تابعی که در تصویر زیر نمایش داده شده به اضافه توابع بانک اطلاعاتی مسلط باشید به جرات میشه گفت تقریبا نیاز شما به توابع برای تهیه داشبورد تامین شده. البته دونستن این توابع به تنهایی کافی نیست. تسلط به کاربردها و نحوه ترکیب این توابع با هم هست که خیلی مهمه.

فرمول نویسی Formula

توجه کنید که این دسته بندی نظر تیم اکسل پدیا هست که حاصل چندین سال تجربه کار و تدریس هست.

تسلط به فرمول نویسی آرایه ای امتیاز ویژه در تهیه داشبورد به حساب میاد.

 1. به کد نویسی در فرمت سل مسلط باشید

اینکه به همه ترفندهای Format Cell تسلط داشته باشید خیلی مهمه. چرا که این موضوع هم در نمایش سلول ها و هم در نمودار برای نمایش محورها و لیبل ها بسیار کاربرد داره.

 1. به ابزارهای بصری سازی مسلط باشید

یکی از مهم ترین ابزارهای بصری سازی یا Visualizations ابزار فرمت دهی شرطی یا Conditional Formatting هست که باید به این ابزار، مخصوصا فرمول نویسی حرفه ای در اون مسلط باشید.

 1. کار با ابزارهای فرم و نحوه فرمول نویسی با اونها رو بدونید

ابزارهای فرم یا Form Control ابزارهای پویاسازی و داینامیک کردن داشبورد هست. Listbox, CheckBox, Option Button, Scroll Bar و … که با این ابزارها داشبورد رو پویا میکنیم و با انتخاب گزینه های مختلف، نتایج مختلفی رو می بینیم.

 1. به رسم نمودار مسلط باشید

به انواع نمودار، ترکیب نمودارها، انتخاب نمودار مناسب، ترفندها، نمودارهای پویا و … تسلط کافی داشته باشید. هر چی بیشتر نمودار بدونید، داشبوردهای حرفه ای تری رو میتونید طراحی کنید. پس در این زمینه هم خیلی وقت بذارید.

 1. به نامگذاری محدوده ها مسلط باشید

برای تهیه داشبوردهای حرفه ای باید به نامگذاری محدوده ها و فرمول نویسی در آنها مسلط باشید. این موضوع خیلی به حرفه ای تر شدن داشبوردها کمک میکنه.

 1. به گزارشگیری با PivotTable مسلط باشید

ابزار PivotTable یکی از ابزارهای خیلی مهم در گزارشگیری و ارائه گزارش های پویا و متنوع هست. حتما حتما باید با این جادوی سبز آشنایی کامل داشته باشید.

 8. به گرافیک کاملا مسلط باشید

بحث گرافیک و فرمت دهی در اکسل خیلی مفصله. حتما به نکات ظریف و حرفه ای گرافیکی در اکسل مسلط باشید. چون ظاهر جذاب داشبورد خیلی اهمیت داره.

 

یادگیری این 8 مورد که ارائه شد خیلی حیاتی و مهم هستن. بعد از تسلط به این موارد، کم کم میتونید برید سراغ ابزارهای Power BI و برنامه نویسی VBA که بتونید داشبوردهای متنوع تر و پویاتری رو تهیه کنید.

برای یادگیری این مطالب هر چه سریع تر اقدام کنید. میتونید بخشی از این مطالب در سایت اکسل پدیا بصورت رایگان آموزش داده شده و خیلی راحت میتونید استفاده کنید (با جستجوی هر موضوع، مطالب مربوط به اون رو مطالعه کنید). همچنین میتونید این مطالب رو بصورت پراکنده در اینترنت یا کتاب های مختلف پیدا کنید و مطالعه کنید. و اگر به دنبال یک مرجع مطمئن برای یادگیری سریع و دقیق و تسلط به همه این مواردی که ذکر شد هستید، دوره اکسل نینجا رو به شما معرفی میکنیم که بصورت حضوری/غیرحضوری می تونید استفاده کنید.

بهترین راه یادگیری طراحی داشبورد مدیریتی

یکی از بهترین راه های برای یادگیری داشبورد مدیریتی دیدن و تحلیل داشبوردهایی هست که توسط دیگران تهیه شده. دیدن نمونه های مختلف می تونه به شما ایده بده که از چه امکانات، ابزارها و نمودارهایی برای تهیه داشبوردتون استفاده کنید.

تهیه داشبورد مدیریتی در واقع کمک میکنه که دانش اکسلیتون رو یکپارچه کنید و کاربردهای مختلفی از یک تابع، ابزار رو ببینید. دقیقا مثل حل مسائل ریاضی هست، هر چی بیشتر نمونه های مختلف ببینید، ذهنتون برای حل مسائل بعدی باز تر میشه.

در ادامه نمونه های مختلفی از داشبوردهای موجود در سطح اینترنت جمع آوری شده و ارائه میشه. سعی کنید بعد از تحلیل هر کدوم، تا جایی که امکانش هست راه های بهینه تری برای هر روش ارائه بدید. اینطوری هم تسلط شما بیشتر میشه و هم به حرفه ای شدن شما کمک میکنه.

داشبورد 13- داشبورد فروش

این داشبورد به تحلیل داده های مربوط به فروش هفتگی در مقایسه با فروش سالانه (YTD) محصولات در نواحی مختلف می پردازد. به نکات ریز گرافیکی استفاده از فونت های نمایشی Windings و همچنین به ترفند استفاده شده برای نمایش ماه انتخاب شده در نمودار ستونی دقت کنید.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع OFFSET  تابـع SUMIF تابـع ROW  FORM CONTROL  تابـع SUMPRODUCT  تابـع NA  نمودار ها

داشبورد مدیریتی - فروش

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 12- داشبورد فروش

این داشبورد به تحلیل داده های مربوط به فروش پوشاک در شهرها و سالهای مختلف می پردازد. که این داده ها را در شاخص های مختلف مثل پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه و توسط فروشنده های مختلف تحلیل میکند. داشبورد بسیار ساده ای است و قسمت اعظم گزارش ها رو از طریق PivotTable ایجاد کرده.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع Index  تابـع Match  Slicer  تابـع Sumproduct  Pivot Table  نمودار ها

داشبورد مدیریتی - داشبورد فروش

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 11- داشبورد اطلاعات ایالت ها به تفکیک منطقه

این داشبورد به نمایش پنج ایالت برتر امریکا در هر یک از 4 شاخص جمعیت، بیکاری، درآمد و هزینه و به تفکیک منطقه جغرافیایی می پردازد. نکته بسیار جالبی که این داشبورد برای یادگیری دارد، فراخوانی پرچم هر یک از ایالت ها هست که با استفاده از فرمول نویسی در Name Manager انجام گرفته است. همچنین به استفاده از Option Button (از دسته ActiveX Control) برای انتخاب منطقه جغرافیایی جهت Sort اطلاعات دقت کنید.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع Index  تابـع Match  تابـع Vlookup  تابـع Sumproduct  محدوده های نامگذاری شده  نمودار ها

داشبورد مدیریتی - اطلاعات شهر ها

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 10 – حرارتی جمعیت، بیکاری و درآمد

این داشبورد نمودار حرارتی در سه حوزه جمعیت، درآمد و بیکاری در انگلستان رو به تفکیک منطقه نمایش میده. نمودار حرارتی از نمودارهای معروف داشبوردهاست که برای نمایش وضعیت یک موضوع (از طریق رنگ) روی نقشه جغرافیایی کاربرد داره. در این داشبورد از کدنویسی VBA استفاده شده. این داشبورد چون در ورژن 2003 تهیه شده، برای نمایش Bar از تابع Rept استفاده شده. که در ورژن های فعلی این مورد در Conditional Formatting در دسترس هست. این داشبورد فرمول نویسی پیچیده ای نداره.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع Rept  وی بی  اتصال Shape به سلول  نمودار میله ای Form Controls

داشبورد مدیریتی- Heat Map

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 9 – عملیاتی

این داشبورد به نمایش روند درآمد عملیاتی در قاره های مختلف می پردازد. هزینه ها و درآمدها در دپارتمان های مختلف، میزان فروش، تغییرات میزان فروش از اجزای دیگر این داشبورد هستن. این داشبورد خیلی آموزنده هست. حتما سعی کنید تحلیل کنید. به Format Cell حرفه ای در نمودارها دقت کنید. استفاده هوشمندانه از Sparkline و نکات ریز نمودارها (Gap-Overlap) قابل توجه هستن.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع VLOOKUP  تابـع SUMPRODUCT  تابـع INDEX  Sparklines  نمودار میله ای Form Controls  تابـع SUMIFS  ابـزار CONDITIONAL FORMATTING

داشبورد مدیریتی - عملیاتی

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 8 – گیج

این داشبورد به نمایش شاخص های مختلف از جمله 10 مشتری برتر، میزان رضایت مشتریان و … در دپارتمان های مالیاتی، حسابرسی و … می پردازد. در این داشبورد نمودار عقربه ای بصورت خیلی ساده رسم شده و چیزی که این نمودار رو جذاب کرده استفاده از عکس های آماده در این نمودار هست. برای تعیین معیارهای نمایش شاخص ها (زمان، مکان) هم از کمبوباکس استفاده شده است. نمودار دونات هم برای نمایش میزان رضایت مشتریان استفاده شده است. پیشنهاد میکنم وقت خودتون و صرف تحلیل نوع محاسبات این داشبوردها نکنید و فقط سعی کنید ایده بگیرید و مثلا نحوه رسم نمودارها و نمایش ها رو تحلیل کنید. چون منطق محاسبه شاخص ها بسته به سیاست های شرکت ها و کشورها متفاوته و شما میتونید داده های خودتون و با این روش های نمایش تطبیق بدید و داشبورد خودتون و بسازید.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع RANK  تابـع SUMPRODUCT  Form Controls  تابـع INDEX  نمودار دونات  نمودار میله ای

داشبورد مدیریتی گیج

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دریافت داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 7 – خدمات مشتری

این داشبورد به نمایش و مقایسه میزان رضایت مشتریان، مدت تماس و … در دسته های مختلف می پردازد. در قسمت پایین داشبورد، مبنای مقایسه (دسته) رو مشخص میکنیم و بر اساس آن آیتم های مختلف مربوط به هر دسته مثل محصول، منطقه و … فراخوانی میشه. و با کلیک روی آیتم های مختلف، نمودار مقایسه ای رسم میشه. انتخاب سلول ها و ارتباطش با توابع از طریق کدنویسی VBA هست. شیت جداگانه برای محدوده های نامگذاری شده رو بررسی کنید.

به نکات پنهان در نمودار پایین و متنوع بودن نوع نمودارها دقت کنید.

در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

Sparklines  تابـع OFFSET  Form Controls  تابـع INDEX  نمودار  محدوده های نامگذاری شده ابـزار CONDITIONAL FORMATTING

داشبورد مدیریتی خدمات مشتری

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 6 – شاخص های کلیدی

این داشبورد به نمایش شاخص های مختلف برای یک سری محصولات می پردازد. در واقع شاخص های مورد نظر رو تعریف کرده (میتونه هر شاخصی باشه). بعد نمایش رو بر اساس شاخص های مختلف تنظیم کرده. همونطور که می بینید دوباره مبحث مرتب کردن داده با فرمول مطرح هست. استفاده از ابزارهای فرم و فمرول نویسی برای Sort خیلی میتونه اموزنده باشه.
در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع ROWS  تابـع OFFSET  Form Controls  تابـع INDEX  نمودار  تابـع CHOOSE ابـزار CONDITIONAL FORMATTING

داشبورد مدیریتی - شاخص های کلیدی

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 5 – فروش

این داشبورد به تحلیل داده های مربوط به فروش یک سری محصول در سالهای مختلف و مکان های مختلف رو نشون میده. فرمول نویسی خیلی ساده ای داره. علت اینکه پیشنهاد میکنم بررسیش کنید اینه که از 3 خط کد VBA ساده استفاده کرده و داشبورد رو تعاملی کرده. حتما کدها رو چک کنید. به نامگذاری محدوده ها هم خیلی دقت کنید. خیلی موضوع مهمی هست و می بینید که در همه داشبوردها استفاده شده. همچنین ظرافت های گرافیکی در خصوص رنگ فونت و پس زمینه سلول انتخاب شده جالب توجه هست.
در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

داشبورد مدیریتی فروش

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 4 – درآمد مشاغل مرتبط با اکسل

دیتابیس این داشبورد، مشابه داده های داشبورد شماره 2 هست. پس می بینید که برای یک سری داده میشه چندین داشبورد رو طراحی کرد. به نحوه فراخوانی پرچم های هر کشور خوب دقت کنید. همچنین نحوه استفاده از Slicer در داشبورد رو خوب بررسی کنید. محدوده های نامگذاری شده و علت و هدف هر کدوم رو دقیق بررسی کنید. این داشبورد هم نکته های آموزشی زیادی داره.
در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع IF  تابـع INDEX  تابـع SUM  نمودار  محدوده های نامگذاری شده تابـع MATCH  تابـع SUMPRODUCT  تابـع GETPIVOTDATA

داشبورد مدیریتی - مشاغل مرتبط با اکسل

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 3 – آمار بازدیدکنندگان

این داشبورد به تحلیل داده های مربوط به شاخص های مختلف یک سایت  در ماه های مختلف هست. مثلا تعداد بازدید کننده ها، صفحات بازدید شده و … که نشون میده وضعیت سایت رو به پیشرفت هست یا نه. ممکنه در نظر اول داشبورد خیلی ساده ای به نظر بیاد. اما نکات خیلی عالی رو در خودش جای داده. به کاربرد تابع Char دقت کنید. استفاده از فونت Webdings هم نکته جالبی هست.
در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

تابـع IF  تابـع INDEX  تابـع CHAR  ابـزار CONDITIONAL FORMATTING  نمودار  محدوده های نامگذاری شده تابـع MATCH  Form Controls  تابـع INDIRECT  تابـع OFFSET

داشبورد آمار بازدیدکنندگان

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 2 – درآمد مشاغل مرتبط با اکسل

این داشبورد به تحلیل داده های حاصل از یک بررسی در خصوص درآمد مشاغل مختلف (که با اکسل سر و کار دارن) در جهان پرداخته است. شاخص های مختلف مثل میزان سابقه کار با اکسل، مقدار ساعت کار روزانه با اکسل و … برای بررسی درآمد ها در مشاغل مختلف در نظر گرفته شدن. به نحوه Sort کردن داده ها دقت کنید، در داشبورد با فرمول نویسی داده ها رو مرتب میکنیم و از ابزار Sort نمیشه استفاده کرد. تنوع خوب نمودارها و استفاده از ابزارهای فرم برای پویا کردن داشبورد جالب توجه هست.
در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

داشبورد مشاغل مرتبط با اکسل

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دانلود داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

داشبورد 1 – میزان فروش

این داشبورد مربوط به تحلیل داده های فروش بر اساس مشتری، نوع محصول، منطقه فروش و فروشنده هست. در این داشبورد نرخ رشد فروش و میزان فروش یک ماه مشخص در مقایسه با سایر ماه ها بر اساس شاخص های مختلف در نمودار نمایش داده میشه. در سمت چپ و بالای داشبورد ماه مورد نظر قابل تعیین هست. پایین داشبورد مربوط به تحلیل شاخص ها بصورت توضیحی است که نکات خیلی خوبی رو در خودش داره. به کاربرد حرفه ای تابع Text دقت کنید.
در این داشبورد از موضوعات زیر استفاده شده:

داشبورد فروش

با عضویت در سایت به صورت مستقیم دانلود کنید

 • ارسال به ایمیل

Des

دریافت داشبوردبرای دانلود این داشبورد کلیک کنید

  53 نظر

 1. esrafil ehsani
  1 بهمن 1398
  پاسخ

  سلام
  ممنون از داشبرد هایی که گذاشتین . در داشبرد هشتم گیج
  اگر بخام درصد پیشرفت پروژه ها رو با این گیج نشون بدم مختصات رو چجوری باس بدم بش؟ فقط درصد پیشرفت پروژه مثلا پروژه یک 30 درصد ووو

  • سامان چراغی
   3 بهمن 1398
   پاسخ

   سلام
   در حال حاضر آموزش ویدئویی ساخت چند تا از داشبوردهای این صفحه رو آماده کردیم.
   انشالله به زودی آموزش ساخت بقیه داشبورد ها همچنین داشبورد گیج را هم انجام میدیم.

 2. سعید میرمرادی
  28 دی 1398
  پاسخ

  سلام
  ضمن تشکر و سپاس از زحمات شما
  در خصوص درست کردن یه داشبورد منابع انسانی در حوزه ارزیابی عملکرد کارکنان برای حدود 20 واحد سازمانی و 2 رده مدیریتی راهنمایی ازتون می خواستم….
  این داشبورد ها خیلی پیچیده است. یه داشبورد ساده از میزان ارزیابی هر یک از واحدها و ارزیابی کل و تفکیک مدیران و کارکنان
  سپاس خیلی فراوان

  • سامان چراغی
   28 دی 1398
   پاسخ

   سلام
   هر داشبورد بسته به نیازی که داشته شده ایجاد شده و هدف ارائه شاخص های تعریف شده هست.
   ضمن یادگیری داشبوردهای پیچیده، نکات لازم برای ساخت انواع داشبورد ها رو یاد میگیرید و میتونید داشبوردهای ساده هم ایجاد کنید.
   اما در صورت نیاز به ساخت داشبورد میتونید جهت مشاوره تماس بگیرید.

 3. امیر
  23 دی 1398
  پاسخ

  با سلام و احترام
  با کلیک برای دانلود داشبورد شماره یک گزینه ارسال به ایمیل نمیاد .ممنون میشم راهنمایی بفرماییدکه داشبورد را باید خریداری نمود؟

  • سلام
   مشکل مربوطه برطرف شد میتونید داشبوردها رو دانلود کنید.
   توجه کنید که اگر به حساب کاربری خودتون وارد بشید میتونید تمام فایل های سایت رو بدون نیاز به ارسال لینک دانلود به ایمیل مستقیما دانلود کنید.

 4. امیر
  21 دی 1398
  پاسخ

  با سلام و احترام
  در داشبورد شماره 13 چطووری با انتخاب ماه، ستون مربوط به آن ماه در نمودار ستونی تغییر رنگ پیدامیکند ؟

  • حسنا خاکزاد
   21 دی 1398
   پاسخ

   درود بر شما
   باید مباحث مربوط به نمودارهای شرطی رو مطالعه کنید

 5. رافعه عبدالهی
  15 دی 1398
  پاسخ

  سلام.ممنون میشم داشبورد مالی برام بذارید.حسابداری مدیریت و صنعتی.سپاس گذارم

 6. سجاد
  12 آبان 1398
  پاسخ

  لطفا در مورد داشبورد مالی و فرایند عملیات سال مالی حسابداری اگر نمونه هست ارسال فرمائید.
  با تشکر

 7. پروانه
  1 آبان 1398
  پاسخ

  با سلام و احترام
  سوالی خدمتتون داشتم ، در داشبورد شماره 13 ترکیب چک باکس و کمبو باکس می باشد در واقع هم به یک سلول لینک کرده و هم نام ماهها در کمبو باکس از یک لیست انتخاب شده .
  با چه دستوری این کار انجام شده است ؟

  • حسنا خاکزاد
   1 آبان 1398
   پاسخ

   درود
   در داشبورد شماره 13 چک باکسی ندیدم
   بصورت کلی خروجی کمبوباکس عدده و باید با فرمول index, offset یا vlookup عدد رو به آیتم مورد نظر تبدیل کنید

   • مبین
    8 آبان 1398
    پاسخ

    سلام وقت بخیر
    من تازه با قضیه داشبورد آشنا شدم این موضوع برای کارم خیلی مهمه آموزش یا یادگیری رو چی پیشنهاد میکنید؟
    مبین هستم

 8. علیرضا
  9 مهر 1398
  پاسخ

  با سلام. سوالی خدمتتون داشتم. داشبوردی میخواستم ایجاد کنم که فاصله زمانی رو انتخاب کنیم و سپس به ما کل پروژه هایی که بین اون دو تا تاریخ هست را نشان بده. مثالی از اون رو در این صفحه اگر دارید معرفی بفرمایید.

 9. ليلا ميرقادري
  12 شهریور 1398
  پاسخ

  سلام.ممنون از سایت خوبتون. میشه لطفا چند نمونه داشبورد ساده تر هم برا دانلود بزارید تو سایت که بتونیم بطور اولیه یاد بگیریم بعد بریم سراغ پیشرفته .ممنونم

  • سامان چراغی
   12 شهریور 1398
   پاسخ

   سلام
   انشالله در آینده نزدیک خبرهای خوبی برای یادگیری داشبوردها در اکسل اعلام میشه.
   منتظر باشید لطفا

 10. الیاس
  18 اردیبهشت 1398
  پاسخ

  با سلام خدمت اساتید محترم
  چه نمونه داشبوردی برای بحث درآمد های یک سازمان کاربرد دارد.با توجه مشغله کاری و کمبود وقت چه سایت یا کتابی رو برای آموزش و طراحی داشبورد مدیریتی مفید میدونی.با توجه به اینکه سطح توانایی اکسلم خوب است

 11. پروانه
  15 اسفند 1397
  پاسخ

  با سلام ببخشید من چند دفعه روی لینک دانلود کلیک کردم و ایمیلم را وارد کردم ولی لینک دانلود فایل به ایمیلم ارسال نمیشه

  • 15 اسفند 1397
   پاسخ

   سلام دوست عزیز
   فولدر اسپم رو چک کنید
   ممکنه رفته باشه توی اسپم

  • سیامک
   16 تیر 1398
   پاسخ

   سلام تمام این گزارش ها رو میتونین از طراحی های خود اکسل بگییرین . در زمانی که یه صفحه جدید باز میکنین هر چی که بخواهین اونجا هست . میتونین با ادیت کردن شخصی سازی کنین

 12. هادي
  8 اسفند 1397
  پاسخ

  سلام
  ولی وقتی روی دکمه ها کلیک میکنیم دانلود نمیشه
  توی براوزر اینترنت اکسپلورر و کروم چک کردم نشد.
  چه کنیم؟
  با تشکر

  • سامان چراغی
   10 اسفند 1397
   پاسخ

   با سلام
   مشکل بر طرف شد
   میتونید دانلود بفرمایید

 13. صالحی
  28 آذر 1397
  پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  بنده پسورد فایل اکسل خود را فراموش کردم راهی هست که بتونم فایل را باز کنم

  • امین
   4 اسفند 1397
   پاسخ

   سلام
   فایلو بفرست تا رمزشو بهت بگم

 14. mohammad_67
  15 آذر 1397
  پاسخ

  سلام
  من از شاگردان دوره اول اکسل نینجای شما هستم.
  ضمن تشکر، دوره داشبورد کی تشکیل می شه؟
  من خیلی دوست دارم در این دوره شرکت کنم

  • درود بر شما
   به امید خدا نیمه اول سال 98 دوره داشبورد خواهیم داشت

   در خدمتتون خواهیم بود

 15. acheraghi
  9 آذر 1397
  پاسخ

  سلام آقای چراغی عزیز از مطالب فوق العاده مفیدتون بسیار ممنون
  من میخواستم طراحی داشبور مدیریتی رو یاد بگیرم اکسل رو در حد مقدماتی خوب بلدم
  کتاب های خوب که بتونم از آنها استفاده کنم ممنون میشم معرفی کنید

  • سامان چراغی
   9 آذر 1397
   پاسخ

   سلام، خیلی ممنون از لطفتون
   کتاب های زیادی برای طراحی داشبورد نوشته شده که کتاب Excel Chart آقای Walkenbach یکی از مفید ترین کتاب هاست.
   اما با توجه به اینکه طراحی داشبورد ترکیب نمودارها و فرمول های اکسل هست (که در واقع یک کار هنری هست) باید تا میتونید نمونه های مختلف از داشبوردها رو ببینید و نحوه ساختشون رو تحلیل کنید تا به مرور بتونید داشبوردهای خودتون رو ایجاد کنید.
   انشالله در آینده نزدیک شروع به تحلیل ساخت داشبوردهای مختلف میکنیم که تو سایت قرار میدیم.

 16. aminlucker
  24 آبان 1397
  پاسخ

  سلام
  ممنون
  بسیار عالی.

 17. سیدعلیرضا مرتضوی
  22 آبان 1397
  پاسخ

  سلام.
  تشکر فراوان بابت ارائه سورس داشبوردهای ارائه شده. بسیار عالی است. متشکرم.

 18. amin
  1 آبان 1397
  پاسخ

  Ba do0o0o0od be asatide mohtaram,
  dore anlynam vase afrade khareje keshvar mizarid. ba ehteramat.
  Amin

  • حسنا خاکزاد
   1 آبان 1397
   پاسخ

   درود بر شما
   میتونید از دوره های ویدئویی موجود استفاده کنید
   پشتیبانی برای عزیزان خارج از کشور هم برقراره

 19. h_koohdar
  1 آبان 1397
  پاسخ

  تبریک میگم به شما عزیزان.
  امیدوارم بیش از پیش موفق باشید.
  بسیار لذت بردم از مراحل کاری و طراحی سایت

 20. saeed113
  2 مهر 1397
  پاسخ

  سلام بر اساتید محترم
  اگر من بخوام یک داشبورد شبیه به داشبورد شماره 13 برام ساخته بشه بچه های فنی شما میتونن انجام بدن و هزینه رو دریافت کنن.توضیحات کامل رو هم اگر بخواین تو ایمل توضیح میدم.
  ممنونم از شما و منتظر پاسخ هستم.

  • سامان چراغی
   2 مهر 1397
   پاسخ

   درود بر شما
   بله امکانش هست
   توضیحات کامل رو ارائه کنید و اطلاعات رو به این آدرس ایمیل ارسال کنید تا تخمین زمان و هزینه انجام بشه.
   info@excelpedia.net

 21. alifaramarzi
  26 شهریور 1397
  پاسخ

  سلام
  توی پرینت گرفتن بعضی از سلول ها در اکسل مشکل دارم می تونید کمک کنید
  ممنون

  • سامان چراغی
   27 شهریور 1397
   پاسخ

   سلام
   سوالتون رو دقیق بپرسید

 22. علی هایری
  25 شهریور 1397
  پاسخ

  این داشبورد ها واقعا زیبا و خلاقانه هستن
  حتما باید وقت گذاشت و از این داشبورد ها ایده گرفت برای ساخت داشبورد هایی که لازم داریم

 23. SAJJAD99
  5 خرداد 1397
  پاسخ

  سلام
  دوره داشبورد سازی چگونه اطلاع رسانی می شود . من چطور می تونم در این دوره ها شرکت کنم و دوره های حرفهای هم باشه ممنون میشم راهنماییم کنید .

  • 6 خرداد 1397
   پاسخ

   سلام
   انشالله به زودی آموزش های ایجاد داشبورد حرفه ای ( به صورت پروژه ه ای) و اصول و مبانی داشبورد سازی در اکسل و پاورها در سایت رونمایی خواهند شد.
   از راه های زیر میتونید آخرین اخبار اکسل پدیا رو دنبال کنید:
   – عضویت در سایت و خبرنامه
   – شبکه های اجتماعی (در پایین سایت لینک آنها گذاشته شده)
   – سرزدن دوره ای به سایت

   لازم به ذکر هست که فقط افرادی که دوره اکسل نینجا رو گذروندن می تونن در دوره حضوری داشبورد شرکت کنن.
   دوره اکسل نینجا یک دوره آموزش اکسل حرفه ای هست که مطالب پیشرفته در اون آموزش داده میشه و نزدیکترین دوره نینجا شهریور ماه 97 هست. لینک توضیحات دوره:
   https://excelpedia.net/excel-ninja/

 24. rezazebel66
  24 اردیبهشت 1397
  پاسخ

  آموزش ساخت داشبود رو به صورت کامل میزارید روی سایت حتی برای فروش
  پک فروشی هم اگه باشه خوبه
  آموزش حرفه ای power BI چطور؟؟؟ میزارید لطفا

  • 24 اردیبهشت 1397
   پاسخ

   سلام، بله حتما
   تهیه آموزش های مربوط به ایجاد داشبوردهای نمونه و آموزش استفاده از ابزارهای Power در برنامه آموزش های اکسل پدیا قرار گرفته.
   انشالله در ماه های آینده این آموزش ها در سایت بارگذاری خواهند شد.

 25. محمد باقر
  7 اردیبهشت 1397
  پاسخ

  سلام
  من از شاگردان دوره اول اکسل نینجای شما هستم.
  ضمن تشکر، دوره داشبورد کی تشکیل می شه؟
  من خیلی دوست دارم در این دوره شرکت کنم

  • حسنا خاکزاد
   7 اردیبهشت 1397
   پاسخ

   سلام جناب گائینی
   بله، سلامت باشید.
   انشاله شهریور ماه برگزار خواهد شد. حتما اطلاع رسانی خواهد شد خدمتتون.

 26. hrar
  4 اردیبهشت 1397
  پاسخ

  با سلام و ممنون از اطلاعات خوبی که ارائه فرمودید موارد بسیار خوبی برای ایده گرفتن و مطالعه بیشتر موضوع بود باز هم بسیار ممنون لطفا یک مورد از داشبوردها را ارائه فرمایید

 27. hrh
  13 فروردین 1397
  پاسخ

  سلام
  لطفا از همین نمونه داشبوردها یکی را انتخاب کنید (مثلا موردی که نکات بیشتری دارد) و آموزش آن را گام به گام ارائه دهید. خیلی مفید خواهد بود.

  ممنون به خاطر سایت خوب و مفیدتان

  • سامان چراغی
   14 فروردین 1397
   پاسخ

   سلام
   خیلی ممنون
   انشالله در آینده نزدیک این آموزش ها هم به سایت اضافه خواهد شد.

 28. hasemi
  28 بهمن 1396
  پاسخ

  سلام
  دانلود کردم ولی طریقه درست کردنش را آموزش نداده

  • حسنا خاکزاد
   28 بهمن 1396
   پاسخ

   درود بر شما….
   همونطور که در متن هم توضیح داده شده، نمونه داشبوردها جهت ایده گرفتن ارائه میشه. تشریح داشبوردها بسیار مبحث مفصل و متنوعی هست که انشاله به مرور در سایت قرار خواهد گرفت.

 29. hasemi
  28 بهمن 1396
  پاسخ

  سلام
  چطور میشه داشبرد های مدیریت را دانلود کرد

  • سامان چراغی
   28 بهمن 1396
   پاسخ

   سلام
   هر داشبوردی که بخواید دانلود بشه کافیه روی دکمه دانلود داشبورد (دکمه بنفش زیر هر عکس) کلیک کنید.

   • احسان احمدی
    29 بهمن 1396
    پاسخ

    ممنون جناب چراغی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما با قوانین ارسال دیدگاه موافق هستید.