آموزش ویدئویی وی بی (VBA)

(0 بررسی)
370,000 تومان
VBA-Video-Tutorial-Site
آموزش ویدئویی وی بی (VBA)
به نظر شما این آموزش چه امتیازی داره؟

ویدئو آموزش ماکرو نویسی در اکسل (VBA)

 

زبان VBA یک زبان برنامه نویسی برای توسعه اکسل و سایر محصولات آفیس هست. یک زبان برنامه نویسی شئ گرا که امکان دسترسی و ویرایش تمام بخش های اکسل رو داره. در کارگاه آموزشی وی بی (VBA) مفاهیم پایه این زبان برنامه نویسی در اکسل به صورت کامل آموزش داده میشود. شرکت کنندگان در دوره ویدئو آموزش ماکرو نویسی در اکسل با مفاهیمی نظیر مدل اشیاء (Object Model)، رویدادها، یوزرفرم ها، کنترل های آنها و … آشنا میشوند.

رویکرد آموزشی این کارگاه حل گام به گام مسائل کاربردی جهت درک بهتر VBA هست. با گذارندن این کارگاه 20 ساعته شما قادر خواهید بود نرم افزارهای اولیه جهت تعامل با کاربر، ورود و دریافت داده در شیت های اکسل بسازید.

مطالبی که در این دوره آموزش داده شده است:

درحال بارگذاری...

تفاوت این دوره با سایر دوره های وی بی:

 • در این دوره علاوه مفاهیم اساسی، روش ها و تکنیک های بسیار کاربردی به شما آموزش داده خواهد شد که حاصل چندین سال تدریس و انجام پروژه های بزرگ هست.
 • آموزش به همراه حل مسائل خواهد بود تا شما بهتر موضوعات رو یاد بگیرید.
 • ویدئو دوره همیشه در اختیار شما خواهد بود.
 • سیستم پشتیبانی اکسل پدیا پاسخگوی شما خواهد بود و بعد از پایان دوره هم با شما خواهیم بود.

آنچه در این دوره خواهید دید

همیشه اولین و مهمترین قدم برای شروع یادگیری، اصلاح تفکرات اشتباه و درک صحیح از موضوع هست. در این قسمت نقاط قوت، نقاط ضعف زبان وی بی (VBA) رو براش شما روشن میکنیم و میگیم که با وی بی (VBA) چه کارهایی می تونید انجام بدید.

مقدمات و اصول کدنویسی در وی بی (VBA) موضوعی هست که نمیشه ازش گذشت و شما این اصول رو در این بخش یاد خواهید گرفت. اما نحوه درست و بهینه کدنویسی هم به شما آموزش داده خواهد شد تا از همان اول به صورت حرفه ای کدنویسی رو شروع کنید.

زبان وی بی (VBA) خیلی گسترده هست و امکانات خیلی زیادی برای شما فراهم میکنه، این گستردگی باعث میشه که شما فکر کنید که خیلی سخته همه کدهای موردنیاز برای انجام کارهاتون رو یاد بگیرید. ما در این دوره به شما یاد میدیم اگه هیچ ایده ای برای نوشتن کد نداشتید چطور به راه حل مناسب برسید.

چه در اکسل و چه در وی بی (VBA) تعریف شرط ها جزء جدانشدنی حل مسئله و برنامه ها هستند. شما با یادگیری روش های مختلف تعریف شرط در مسائل متونید مسائل پیچیده رو به راحتی حل و تبدیل به کد کنید و همیشه از آن استفاده کنید.

از مهمترین مزیت های آشنایی به کدنویسی وی بی (VBA) اینه که شما میتونید کارهایی که به صورت روزمره بارها و بارها تکرار میکنید رو به صورت خودکار انجام بدید تا هم سرعت شما افزایش پیدا کنه که طبعا در زمان شما صرفه جویی خواهد شد و هم دقت کارها به شدت افزایش خواهد یافت. ما در این دوره به شما آموزش میدیم که چطور کارهای تکراری رو به یکباره انجام بدیم.

افرادی که وی بی رو یاد میگیرن دیگه وابسته به توابع از پیش تعریف شده اکسل نخواهند بود و توابع تخصصی خودشون رو میتونن درست کنند. زماینکه شما این دوره رو طی میکنید این توانایی رو خواهید داشت که توابع مورد نیاز خودتون رو تعریف کنید و یا به هر سیستم یا فایل دیگه منتقل کنید.

از جذاب ترین بخش برنامه نویسی در وی بی (VBA)، یوزرفرم ها هستند، چون شما با یادگیری اونا میتونید برنامه های خیلی کاربردی ایجاد کنید و اطلاعات رو به صورت حرفه ای و متفاوت به کاربر نمایش بدید. در این دوره به شما یاد میدیم که چطوری از این ابزار جذاب استفاده کنید و با سایر آموخته های خودتون ترکیب کنید.

زمانیکه حسابی وارد برنامه نویسی وی بی (VBA) شدید متوجه می شوید که خطاها جزء جدا نشدنی این کار هستند و باید نحوه مدیریت اونها رو خوب یاد بگیرید. برای این کار روش های شناسایی خطاها و نحوه برخورد با اونها در طی اجرا و یا نوشتن برنام رو یاد خواهید گرفت و با خیال راحت کدهاتون رو ایجاد میکنید.

همه برنامه های حرفه ای، چه در اکسل چه در وی بی نیاز به تبادل اطلاعات بین کاربر و پایگاه داده هست. این مسئله یکی از پایه های مهم برنامه نویسی برای ایجاد برنامه هست که باید خوب یاد بگیرید. ما تو این دوره روش هایی رو که طی چندین سال اجرای پروژه های بزرگ یاد گرفتیم رو به شما آموزش میدیم.

پاسخ برخی سوالات متداول درباره دوره وی بی (VBA)

تمام موضوعات این دوره از پایه آموزش داده خواهد شد، اما تجربه بیشتر شما در اکسل به شما کمک بیشتری در درک بهتر مطالب میکنه.

با توجه به اینکه فیلم هر جلسه انتهای جلسه به شرکت کنندگان داده خواهد شد میتوانید در خانه به طور کامل بررسی نمایید و تمرین کنید. علاوه بر اینکه کلاس کاملا به صورت کارگاهی برگزار میشه و بهتره همه مسائل مطرح شده رو در کلاس انجام بدید.

بله. تمامی شرکت کنندگان دوره وی بی (VBA) میتوانند تمامی فایلها و ویدئوهای دوره های آینده را به صورت رایگان دریافت کنند.

دوستان زیادی در زمینه آموزش اکسل زحمت میکشند که واقعا فعالیتشون قابل احترام هست، ولی بحث بر روی این است که آیا کسانی که این آموزش ها را میدهند دارای تجربه کافی در استفاده از این آموزش ها هستند؟ همچنین توانایی انتقال این آموزش ها به شرکت کنندگان دوره را به نحو مطلوب دارند؟

روشهایی که در دوره وی بی (VBA) یاد خواهید گرفت حاصل تجربیات و مطالعات چندین ساله است که بدون وقفه متناسب با به روزرسانی نسخه های مختلف اکسل تکمیل میشه.

پیشنهاد ما بر داشتن لپ تاپ برای حل مسائل در کلاس و حل مشکلات اجرایی مطالب شما هست. اما با توجه به اینکه فیلم دوره در انتهای هر جلسه به شرکت کنندگان داده می شود می توانید آموزش ها رو هم در منزل تمرین کنید.

نظر شخصی ما اینه که تمرکز بر یادگیری مهارت مهمترین اصل هست. اما بنا به درخواست شرکت کنندگان گواهی حضور برای آنان صادر خواهد شد.

جواب ما به این سوال مثبت است.
بله شما میتوانید این مباحث را با جستجوی زیاد و پرداخت هزینه های مختلف بدست آورید، ولی تجربه‌‌ای که به شما در این دوره منتقل میشود را نیمتوانید در جایی بدست آورید یا حتی با هزینه آن را خریداری نمائید.

وقتی شما بخواهید در یک حوزه در زمینه های مختلف اطلاعات بدست آورید با تحقیق به منابع مختلفی برخورد میکنید که در درجه‌ی اول باید مطمئن شوید که آن اطلاعات در آن حوزه کامل و صحیح و برزو میباشد و در مرحله بعد، اطلاعاتی که بدست آورده اید برای ادامه‌ی مسیر برای شما مناسب است یا خیر ؟
در این مسیر تجربه‌هایی که در دوره مطرح میشود از فردی که این مسیر را کامل رفته است و راه های مختلف را تست کرده است میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

نمیخواهیم بگوییم که تجربه، جای علم را میگیرد ولی علم + تجربه زمان را برای شما ذخیره میکند و شما را به هدف میرساند.

درضمن شما میتوانید جای زمان طولانی که برای تحقیق و تست روش های مختلف این اطلاعات صرف کنید، این اطلاعات را در یک دوره‌ی علمی-عملی بدست آورید و با اطلاعات بدست آمده به سراغ کسب درآمد بروید.

اکسل پیشرفته - اکسل پدیا

 • افرادی که دوست داشته باشند کارهای تکراری و روزمره خودشون با زدن یک دکمه و یا اجرای یک ماکرو به یکباره انجام بدن.
 • افرادی که دوست داشته باشن با نوشتن پروژه های تخصصی در اکسل کسب درآمد کنند.
 • افرادی که دوست داشته باشن برای کسب و کار خود برنامه های تخصصی و ویژه ایجاد کنند.
 • برای تمام کسانی که قصد بهبود دانش اکسل خودشون هستند.
 • برای تمام افرادی که قصد دارند تخصصی کسب کنند که از دیگران متمایز باشند.
 • برای تمام افرادی که برای زمان خودشون ارزش قائل هستند.
 • برای تمام افرادی که به فکر کسب موقعیت بهتر شغلی هستند.
 • برای تمام افرادی که از حل مسائل پیچیده در اکسل لذت میبرند.
 • برای تمام افرادی که مایلند بتونند نرم افزارهای حرفه ای در اکسل درست کنند.
 • برای تمام افرادی که کارهاشون رو در محیط اکسل دقیقتر و سریعتر انجام بدهند.
 • و همه کسانیکه قصد استفاده حرفه ای از اکسل رو دارند…
 • کسانی که هنوز تجربه مناسبی از اکسل ندارند. (حتما مقاله اکسل مقدماتی رو مطالعه کنید)
 • کسانی که فکر میکنند از اکسل همه چیز رو میدادند (معتقدیم همیشه در اکسل چیزی برای یادگیری هست!)
 • کسانی که به اندازه کافی زمان برای تجربه کردن و یادگیری تجربی اکسل دارند…

نحوه ثبت نام در دوره:

این دوره هم به صورت حضوری برگزار میشه و هم به صورت غیر حضوری (ویدئو آموزش ماکرو نویسی در اکسل). دوستانی که در تهران حضور دارند و یا امکان حضور در کلاس ها رو دارند پیشنهاد میکنیم حتما از مزایای حضور در کلاس استفاده کنند. اما دوستانی که به هر دلیل شرایط استفاده از کلاس حضوری رو ندارند میتونن در دوره غیر حضوری شرکت کنند و از ویدئوهای این دوره (ویدئو آموزش ماکرو نویسی در اکسل) استفاده کنند.

با گذراندن این دوره:

 • پشتیبانی و مشاوره رایگان یکساله

با تمهیداتی که دیده شده، شرکت کنندگان دوره دوره ویدئو آموزش ماکرو نویسی در اکسل به صورت اختصاصی به سیستم مشاوره اکسل پدیا دسترسی خواهند داشت و از مشاوره و پشتیبانی مربوط به این دوره بهره مند خواهند شد

 • دسترسی به ویدئوهای آموزش

ویدئوهای ضبط شده در هر جلسه در اختیار شرکت کنندگان گذاشته خواهد شد تا علاوه مرور مجدد مطالب، در هر زمان بتوانند اطلاعات دوره رو در اختیار داشته باشند.

 • حضور رایگان در دور های بعدی دوره وی بی

از آنجائیکه رویکرد ما بهبود هر چه بیشتر سرفصل ها، مطالب و تمرین ها هست، شرکت کنندگان میتونن با حضور در این دوره، در دوره های بعدی دانش اکسل خودشون رو به روز کنن.

 • تخفیف برای شرکت در سایر دوره ها

هدف ما آموزش متخصصین اکسل در هر زمینه ای هست. برای تکمیل دانش شما، شرکت در سایر دوره ها رو تسهیل میکنیم.

یکی از منابع ارزشمند موجود، کتاب های فارسی اکسل پدیا هست که میتونه به عنوان مرجعی برای حل مسائل و یادگیری نکات خوب استفاده بشه که در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد این دوره به ما پیام بدید.

مدرسان دوره وی بی (VBA)

hosna khakzad

حسنا خاکزاد

هم بنیانگذار و مدیر ارشد اکسل پدیا
Saman-Cheraghi

سامان چراغی

هم بنیانگذار و مدیر ارشد اکسل پدیا

ویژگی های دوره

 • درس 12
 • آزمونها 0
 • مدت زمان 18 ساعت
 • سطح مهارت همه سطوح
 • زبان فارسی
 • دانشجو 41
 • ارزیابی بله
دانش آموخته مقطع فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس در رشته مهندسی صنایع هستم. از سال 1388 اکسل و برنامه نویسی VBA رو به صورت حرفه ای شروع کردم. پروژه های نرم افزاری بسیاری تحت برنامه اکسل و VBA طراحی کرده ام. علاقه مند به فرمول نویسی و برنامه نویسی اکسل و تهیه داشبوردهای مدیریتی ...

نظرات

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
370,000 تومان

  16 نظر

 1. فروهر
  24 بهمن 1397
  پاسخ

  سلام و وقت بخیر
  ای کاش بسته هایی از سرفصل های مرتبط با یکدیگر قرار می دادین
  و یا برای خرید چند محصول خاص با یکدیگر تخفیف ویژه قرار می دادین
  و در آخر اینکه در خصوص توابع آرایه ایی در کدوم قسمت از محصولاتتون توضیح دادین

  • 24 بهمن 1397
   پاسخ

   سلام دوست عزیز
   متوجه منظورتون از سرفصل مرتبط نشدم
   ولی برای خرید محصولات انشاله کم کم با افزایش محصولات، امکانات متنوع ارائه خواهیم داد.
   فرمول نویسی آرایه ای در دوره اکسل نینجا تدریس میشه

 2. 10 آذر 1397
  پاسخ

  با تشکر از مجموعه شما

  به عنوان کسی که از این دوره آموزشی استفاده کرده ، باید بگم که واقعا راضیم !

  البته شاید آموزش های ارزون تری هم توسط بقیه افراد منتشر شده باشه ، اما قطعا این کیفیت رو ندارن !

  خیلی ممنون

 3. mrsavari
  14 مهر 1397
  پاسخ

  با عرض سلام و احترام

  این دوره بسیار عالی و حرفه ای است واقعا از مشاهده تدریس قدرتمند استاد چراغی لذت بردم.

  با تشکر از آموزش های خیلی خوبتون

 4. amin ahmadi
  7 مرداد 1397
  پاسخ

  سلام من میخوام دراکسل یک نمودار با چند محورعمودی رسم کنم که هرکدوم اندازه ابعاد متفاوتی دارند مثلا یکی 0تا150 ودیگری 1000تا 7000 ودیگری 0تا100 وهمینطور تعدادحداقل 20 ÷ارامتررا دریک نمودار نشون بدم فقط محورافقی همه یکی است اگه میشه راهنمایی کنید میتونم فایل مربوطه روهم براتون بفرستم ممنون

  • حسنا خاکزاد
   7 مرداد 1397
   پاسخ

   درود بر شما
   در اکسل دو تا نمودار عمودی فقط میتونید داشته باشید
   که از قسمت secondary axis میتونید فعالش کنید و هر سری رو تنظیم کنید

 5. محمد حاج حسینی
  26 اسفند 1396
  پاسخ

  با سلام
  آیا آشنایی مقدماتی با زبان VB برای این دوره ضروری است یا بع عنوان مثال من که با هیچ زبان برنامه نویسی آشنایی ندارم، می تونم از این دوره استفاده کنم؟

  با تشکر

  • حسنا خاکزاد
   26 اسفند 1396
   پاسخ

   درود بر شما
   خیر از ابتدا و پایه توضیح داده خواهد شد. نیازی به آشنایی قبلی نیست. فقط تا حدودی آشنایی با اکسل و شناخت اشیایی مثل شیت و سلول و … بهتره باشه.

   موفق باشید

 6. مهدی
  24 اسفند 1396
  پاسخ

  خیلی گرونه…!!!!چرا؟

  • حسنا خاکزاد
   24 اسفند 1396
   پاسخ

   درود
   دوست عزیز این دوره کامل ترین دوره برنامه نویسی VBA به زبان فارسی هست.
   ضمن اینکه در حال حاضر جشنواره نوروزی اکسل پدیا شروع شده و میتونید با 50% تخفیف این دوره رو تهیه کنید.

   موفق باشید

 7. جعفر
  20 اسفند 1396
  پاسخ

  سلام شما تخفیف نمی دین به مناسبت عید نوروز همه بالای 50درصد تخفیف میدن

  • حسنا خاکزاد
   20 اسفند 1396
   پاسخ

   درود بر شما

   تخفیف نوروزی اکسل پدیا از اواخر هفته شروع خواهد شد

 8. محمد حاج حسینی
  26 شهریور 1396
  پاسخ

  با سلام
  می خواستم بدونم زمان برگزاری دوره مشخص شده یا خیر. من چون بصورت ادواری تهران هستم، بعید می دونم بتونم در دوره حضوری شرکت کنم، آیا دوره غیر حضوری جامعیت دوره حضوری رو داره و در این صورت از کی می تونم این دوره رو تهیه کنم؟

  • سامان چراغی
   26 شهریور 1396
   پاسخ

   سلام
   بله زمان برگزاری دوره مشخص شده ( دکمه شرکت در دوره حضوری رو بزنید، در صفحه مقصد مشخصات کامل دوره به همراه زمان های برگزاری توضیح داده شده).
   دوره غیر حضوری همه مطالب دوره حضوری رو در خودش داره
   شما میتونید هر زما که مایل بودی در دوره های غیر حضوری شرکت کنید و ویدئوها رو دریافت کنید.

 9. علی احمدی
  22 شهریور 1396
  پاسخ

  با سلام
  الان این دوره غیرحضوری همش اماده است که بعد از پرداخت دریافت کنیم؟

  • سامان چراغی
   22 شهریور 1396
   پاسخ

   سلام
   این دوره چون اولین دوره وی بی هست که ویدئو در اختیار غیر حضوری ها قرار میگیره، همزمان با برگزاری دوره در اختیار شرکت کنندگان غیرحضوری قرار داده میشه. متأسفانه ویدئو دوره های قبلی وی بی برای انتشار مناسب نیست.
   در این دوره نحوه ضبط و کیفیت برگزاری دوره طوری خواهد بود که امکان استفاده دوستان غیر حضوری هم فراهم بشه.
   انشالله بعد از برگزاری کامل این دوره امکان دانلود یکباره ویدئوها و یا دریافت برنامه ریزی شده هم ایجاد میشه.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما با قوانین ارسال دیدگاه موافق هستید.