دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل (VBA)

 

آموزش ماکرو نویسی در اکسل

معرفی دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل (VBA)

 

زبان VBA یک زبان برنامه نویسی برای توسعه اکسل و سایر محصولات آفیس هست. یک زبان برنامه نویسی شئ گرا که امکان دسترسی و ویرایش تمام بخش های اکسل رو داره. در کارگاه آموزشی وی بی (VBA) (آموزش ماکرو نویسی در اکسل) مفاهیم پایه این زبان برنامه نویسی در اکسل به صورت کامل آموزش داده میشود. شرکت کنندگان در این دوره با مفاهیمی نظیر مدل اشیاء (Object Model)، رویدادها، یوزرفرم ها، کنترل های آنها و … آشنا میشوند.

رویکرد آموزشی کارگاه آموزش ماکرو نویسی در اکسل حل گام به گام مسائل کاربردی جهت درک بهتر VBA هست. با گذارندن این کارگاه 20 ساعته شما قادر خواهید بود نرم افزارهای اولیه جهت تعامل با کاربر، ورود و دریافت داده در شیت های اکسل بسازید.

تفاوت این دوره با سایر دوره های وی بی:

 • در دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل علاوه مفاهیم اساسی، روش ها و تکنیک های بسیار کاربردی به شما آموزش داده خواهد شد که حاصل چندین سال تدریس و انجام پروژه های بزرگ هست.
 • آموزش به همراه حل مسائل خواهد بود تا شما بهتر موضوعات رو یاد بگیرید.
 • ویدئو دوره همیشه در اختیار شما خواهد بود.
 • سیستم پشتیبانی اکسل پدیا پاسخگوی شما خواهد بود و بعد از پایان دوره هم با شما خواهیم بود.

آنچه در این دوره خواهیم گفت

در حال بارگذاری...

همیشه اولین و مهمترین قدم برای شروع یادگیری، اصلاح تفکرات اشتباه و درک صحیح از موضوع هست. در این قسمت نقاط قوت، نقاط ضعف زبان وی بی (VBA) رو براش شما روشن میکنیم و میگیم که با وی بی (VBA) چه کارهایی می تونید انجام بدید.

مقدمات و اصول کدنویسی در وی بی (VBA) موضوعی هست که نمیشه ازش گذشت و شما این اصول رو در این بخش یاد خواهید گرفت. اما نحوه درست و بهینه کدنویسی هم به شما آموزش داده خواهد شد تا از همان اول به صورت حرفه ای کدنویسی رو شروع کنید.

زبان وی بی (VBA) خیلی گسترده هست و امکانات خیلی زیادی برای شما فراهم میکنه، این گستردگی باعث میشه که شما فکر کنید که خیلی سخته همه کدهای موردنیاز برای انجام کارهاتون رو یاد بگیرید. ما در این دوره به شما یاد میدیم اگه هیچ ایده ای برای نوشتن کد نداشتید چطور به راه حل مناسب برسید.

چه در اکسل و چه در وی بی (VBA) تعریف شرط ها جزء جدانشدنی حل مسئله و برنامه ها هستند. شما با یادگیری روش های مختلف تعریف شرط در مسائل متونید مسائل پیچیده رو به راحتی حل و تبدیل به کد کنید و همیشه از آن استفاده کنید.

از مهمترین مزیت های آشنایی به کدنویسی وی بی (VBA) اینه که شما میتونید کارهایی که به صورت روزمره بارها و بارها تکرار میکنید رو به صورت خودکار انجام بدید تا هم سرعت شما افزایش پیدا کنه که طبعا در زمان شما صرفه جویی خواهد شد و هم دقت کارها به شدت افزایش خواهد یافت. ما در این دوره به شما آموزش میدیم که چطور کارهای تکراری رو به یکباره انجام بدیم.

افرادی که وی بی رو یاد میگیرن دیگه وابسته به توابع از پیش تعریف شده اکسل نخواهند بود و توابع تخصصی خودشون رو میتونن درست کنند. زماینکه شما این دوره رو طی میکنید این توانایی رو خواهید داشت که توابع مورد نیاز خودتون رو تعریف کنید و یا به هر سیستم یا فایل دیگه منتقل کنید.

از جذاب ترین بخش برنامه نویسی در وی بی (VBA)، یوزرفرم ها هستند، چون شما با یادگیری اونا میتونید برنامه های خیلی کاربردی ایجاد کنید و اطلاعات رو به صورت حرفه ای و متفاوت به کاربر نمایش بدید. در این دوره به شما یاد میدیم که چطوری از این ابزار جذاب استفاده کنید و با سایر آموخته های خودتون ترکیب کنید.

زمانیکه حسابی وارد برنامه نویسی وی بی (VBA) شدید متوجه می شوید که خطاها جزء جدا نشدنی این کار هستند و باید نحوه مدیریت اونها رو خوب یاد بگیرید. برای این کار روش های شناسایی خطاها و نحوه برخورد با اونها در طی اجرا و یا نوشتن برنام رو یاد خواهید گرفت و با خیال راحت کدهاتون رو ایجاد میکنید.

همه برنامه های حرفه ای، چه در اکسل چه در وی بی نیاز به تبادل اطلاعات بین کاربر و پایگاه داده هست. این مسئله یکی از پایه های مهم برنامه نویسی برای ایجاد برنامه هست که باید خوب یاد بگیرید. ما تو این دوره روش هایی رو که طی چندین سال اجرای پروژه های بزرگ یاد گرفتیم رو به شما آموزش میدیم.

پاسخ برخی سوالات متداول درباره دوره وی بی (VBA)

تمام موضوعات دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل از پایه آموزش داده خواهد شد، اما تجربه بیشتر شما در اکسل به شما کمک بیشتری در درک بهتر مطالب میکنه.

با توجه به اینکه فیلم هر جلسه انتهای جلسه به شرکت کنندگان داده خواهد شد میتوانید در خانه به طور کامل بررسی نمایید و تمرین کنید. علاوه بر اینکه کلاس کاملا به صورت کارگاهی برگزار میشه و بهتره همه مسائل مطرح شده رو در کلاس انجام بدید.

بله. تمامی شرکت کنندگان دوره وی بی (VBA) میتوانند تمامی فایلها و ویدئوهای دوره های آینده را به صورت رایگان دریافت کنند.

دوستان زیادی در زمینه آموزش اکسل زحمت میکشند که واقعا فعالیتشون قابل احترام هست، ولی بحث بر روی این است که آیا کسانی که این آموزش ها را میدهند دارای تجربه کافی در استفاده از این آموزش ها هستند؟ همچنین توانایی انتقال این آموزش ها به شرکت کنندگان دوره را به نحو مطلوب دارند؟

روشهایی که در دوره وی بی (دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل) یاد خواهید گرفت حاصل تجربیات و مطالعات چندین ساله است که بدون وقفه متناسب با به روزرسانی نسخه های مختلف اکسل تکمیل میشه.

برای حل تمرین ها و تکرار آموزش ها در کلاس با توجه به اینکه در محل کلاس کامپیوتر برای استفاده شما وجود دارد، میتوانید برای راحتی خودتان از لپ تاپ شخصی هم استفاده کنید. از طرفی با توجه به اینکه فیلم دوره در انتهای هر جلسه به شرکت کنندگان داده می شود می توانید آموزش ها رو هم در منزل تمرین کنید.

در راستای مقابله با موج فعلی مدرک گرایی و تا زمان امکان طراحی مکانیزم مناسب برای آزمون افراد شرکت کننده، اکسل پدیا، مدرکی برای حضور در این دوره صادر نمیکنه.

ما معتقدیم ، با توجه به مهارتی بودن نرم افزار اکسل، افراد میتونن با ارائه پروژه های انجام شده، مهارت و صلاحیت خودشون رو ثابت کنن.

جواب ما به این سوال مثبت است.
بله شما میتوانید این مباحث را با جستجوی زیاد و پرداخت هزینه های مختلف بدست آورید، ولی تجربه‌‌ای که به شما در دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل منتقل میشود را نیمتوانید در جایی بدست آورید یا حتی با هزینه آن را خریداری نمائید.

وقتی شما بخواهید در یک حوزه در زمینه های مختلف اطلاعات بدست آورید با تحقیق به منابع مختلفی برخورد میکنید که در درجه‌ی اول باید مطمئن شوید که آن اطلاعات در آن حوزه کامل و صحیح و برزو میباشد و در مرحله بعد، اطلاعاتی که بدست آورده اید برای ادامه‌ی مسیر برای شما مناسب است یا خیر ؟
در این مسیر تجربه‌هایی که در دوره مطرح میشود از فردی که این مسیر را کامل رفته است و راه های مختلف را تست کرده است میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

نمیخواهیم بگوییم که تجربه، جای علم را میگیرد ولی علم + تجربه زمان را برای شما ذخیره میکند و شما را به هدف میرساند.

درضمن شما میتوانید جای زمان طولانی که برای تحقیق و تست روش های مختلف این اطلاعات صرف کنید، این اطلاعات را در یک دوره‌ی علمی-عملی بدست آورید و با اطلاعات بدست آمده به سراغ کسب درآمد بروید.

اکسل پیشرفته - اکسل پدیا

 • افرادی که دوست داشته باشند کارهای تکراری و روزمره خودشون با زدن یک دکمه و یا اجرای یک ماکرو به یکباره انجام بدن.
 • افرادی که دوست داشته باشن با نوشتن پروژه های تخصصی در اکسل کسب درآمد کنند.
 • افرادی که دوست داشته باشن برای کسب و کار خود برنامه های تخصصی و ویژه ایجاد کنند.
 • برای تمام کسانی که قصد بهبود دانش اکسل خودشون هستند.
 • برای تمام افرادی که قصد دارند تخصصی کسب کنند که از دیگران متمایز باشند.
 • برای تمام افرادی که برای زمان خودشون ارزش قائل هستند.
 • برای تمام افرادی که به فکر کسب موقعیت بهتر شغلی هستند.
 • برای تمام افرادی که از حل مسائل پیچیده در اکسل لذت میبرند.
 • برای تمام افرادی که مایلند بتونند نرم افزارهای حرفه ای در اکسل درست کنند.
 • برای تمام افرادی که کارهاشون رو در محیط اکسل دقیقتر و سریعتر انجام بدهند.
 • و همه کسانیکه قصد استفاده حرفه ای از اکسل رو دارند…

 • کسانی که هنوز تجربه مناسبی از اکسل ندارند. (حتما مقاله اکسل مقدماتی رو مطالعه کنید)
 • کسانی که فکر میکنند از اکسل همه چیز رو میدادند (معتقدیم همیشه در اکسل چیزی برای یادگیری هست!)

نحوه ثبت نام در دوره:

دوره جامع آموزش ماکرو نویسی در اکسل هم به صورت حضوری برگزار میشه و هم به صورت غیر حضوری. دوستانی که در تهران حضور دارند و یا امکان حضور در کلاس ها رو دارند پیشنهاد میکنیم حتما از مزایای حضور در کلاس استفاده کنند. اما دوستانی که به هر دلیل شرایط استفاده از کلاس حضوری رو ندارند میتونن در دوره غیر حضوری شرکت کنند و از ویدئوهای این دوره استفاده کنند.

با گذراندن دوره جامع آموزش ماکرو نویسی در اکسل:

 • پشتیبانی و مشاوره رایگان یکساله

با تمهیداتی که دیده شده، شرکت کنندگان این دوره به صورت اختصاصی به سیستم مشاوره اکسل پدیا دسترسی خواهند داشت و از مشاوره و پشتیبانی مربوط به این دوره بهره مند خواهند شد

 • دسترسی به ویدئوهای آموزش

ویدئوهای ضبط شده در هر جلسه در اختیار شرکت کنندگان گذاشته خواهد شد تا علاوه مرور مجدد مطالب، در هر زمان بتوانند اطلاعات دوره رو در اختیار داشته باشند.

 • حضور رایگان در دور های بعدی دوره وی بی

از آنجائیکه رویکرد ما بهبود هر چه بیشتر سرفصل ها، مطالب و تمرین ها هست، شرکت کنندگان میتونن با حضور در این دوره، در دوره های بعدی دانش اکسل خودشون رو به روز کنن.(در صورت وجود ظرفیت)

 • تخفیف برای شرکت در سایر دوره ها

هدف ما آموزش متخصصین اکسل در هر زمینه ای هست. برای تکمیل دانش شما، شرکت در سایر دوره ها رو تسهیل میکنیم.

یکی از منابع ارزشمند موجود، کتاب های فارسی اکسل پدیا هست که میتونه به عنوان مرجعی برای حل مسائل و یادگیری نکات خوب استفاده بشه که در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد این دوره به ما پیام بدید.

مدرسان دوره وی بی (VBA)

hosna khakzad

حسنا خاکزاد

هم بنیانگذار و مدیر ارشد اکسل پدیا
Saman-Cheraghi

سامان چراغی

هم بنیانگذار و مدیر ارشد اکسل پدیا

اطلاعات آخرین دوره جامع وی بی (VBA)

 • تاریخ شروع این دوره : روزهای جمعه 6، 13، 20 و 27 دیماه
 • مدرس این دوره: سامان چراغی و حسنا خاکزاد
 • تعداد جلسات در هفته: یک جلسه در هفته ( جمعه ها)
 • مبلغ شرکت در این دوره: 590 هزار تومان
  • علاقه مندانی که امکان پرداخت نقدی ندارید، برای مطلع شدن از شرایط با 02147625755 تماس بگیرید. هدف اکسل پدیا ایچاد شرایطی است که افراد علاقمند بدلیل مسائل صرفا مالی از آموزش و ارتقا شخصی خودشون عقب نمونن.
  • جهت آگاهی از تخفیف های این دوره با شماره 02147625755 تماس بگیرید.
 • ساعات برگزاری کلاس: 09:00 تا 14:00-مجموعا 20 ساعت
 • آدرس محل برگزاری: تهران، سعادت آباد
 • شماره تماس : ۰۲۱47625755

دوره جامع غیر حضوری وی بی (VBA)

علاقه مندان غیرتهرانی و یا تهرانی های عزیز پرمشغله میتوانند به صورت غیرحضوری در دوره جامع وی بی (VBA) شرکت نمایند. پس از ثبت نام در دوره غیر حضوری جامع وی بی (آموزش ماکرو نویسی در اکسل) هر هفته 1 جلسه برای شما ارسال میگردد و میتوانید پا به پای شاگردان حضوری در دوره شرکت نمایید. در ضمن هرجایی سوالی داشتید میتوانید در سیستم پشتیبانی دوره مطرح بفرمایید. در ضمن تکالیفتون رو هم برای ما از طریق همان سامانه ارسال مینمایید.

 • تعداد جلسات در هفته: 1 جلسه 5 ساعته (مجموعا 20 ساعت)
 • مبلغ شرکت در دوره: 370 هزار تومان

علاقه مندانی که تمایل دارند آموزش جامع وی بی (دوره جامع آموزش ماکرو نویسی در اکسل) را به صورت مستقیم خریداری نمایند، میتوانند از لینک زیر اقدام کنند:

اگر هنوز برای ثبت نام کاملا مطمئن نیستید یک صندلی رزرو کنید!

پس از رزرو صندلی در چند روز آینده میتونید ثبت نام رو قطعی کنید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  51 نظر

 1. profile avatar
  فواد عباسی
  ۱۸ دی ۱۳۹۹
  پاسخ

  سلام
  اگر مقدور است یک نمونه از کلاس انلاین دوره VBA ارسال کنید به ایمیل بنده :
  [email protected]

 2. profile avatar
  مجتبی کولیوند
  ۲۹ تیر ۱۳۹۸
  پاسخ

  با سلام و احترام
  یکی از بهترین دوره های آموزشی که شرکت کردم دوره VBA با تدریس استاد چراغی بود
  خوشحالم که اکسل پدیا کمک کرد به من که یک گام دیگه در زمینه آشنایی و استفاده از نرم افزار دوست داشتنی اکسل بردارم
  سرفصل ها و پیوستگی مطالب و مدیریت دوره و رفتار اجتماعی استاد و همکارشون بسیار عالی و قابل تقدیر بود.
  امیدوارم و البته مصمم که دوره نینجا رو هم شرکت کنم

  امیدوارم موفق باشید

 3. profile avatar
  Ali hayeri
  ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  پاسخ

  با سپاس از زحمات شما اساتید محترم
  تدریس و سطح کلاس بسیار عالی بود
  امیدوارم مجدد فرصتی پیش بیاد و در محضر شما کمال استفاده رو ببریم
  استاد لطفا یک گروه از مجموع دوره های vba بسازید تا از تعامل با دوستان و اطلاعاتشون بهرمند بشیم
  با تشکر

 4. profile avatar
  علیرضا
  ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  پاسخ

  سلام
  خوشحالم که در یکی دیگه از کلاس های این زوج پر تلاش خوش فکر و با شخصیت شرکت کردم و چیزهای زیادی رو آموختم که تماما برگرفته از تجربه سختکوشی چندین ساله و صداقت در آموزششون بود
  نظم حاکم بر سرفصل ها و پیوستگی مطالب و مدیریت دوره از نقاط قوت این دوره بود
  اما نکته ای که شاید برای شخص بنده فقط پیش اومده اینه که شاید باید دوره ای پیش نیاز این دوره میرفتم(اما با توجه به استعلام گرفته شده نیازی نبود) یا اسم این دوره هم نینجا vba بود, چرا که احساس میکنم بهترین و با کیفت ترین قطعات یه خودروی لوکس در اختیارمه و اشراف کامل بهشون دارم ولی نمیدونم چطور اسمبل , مونتاژ و راه اندازیش کنم, به نظرم دیفالت ها پیش نیازها و تجارب زیادی نیاز داشت که بتونم این ماشینو راه بندازم,شایدم یکی دو جلسه لایو یک پروژه واقعی حتی 0تا 100 اضافه بر 4جلسه آموزشی برای سطح من ضروری می بود.به هر حال با توجه به پیگیری های سختکوشانه این زوج عزیز در پاسخ دهی و پشتیبانی باتوجه به ماهیت کدها و ارور های وحشتناک و کدهای طولانی من بعید میدونم بتونم استفاده زیادی ازین دوره و ابزارها بکنم
  تمامی موارد گفته شده شخصی هستش و 100میزان برداشت من کم بوده کما اینکه دوره نینجا بسیییییار عالی بود.
  امیدوارم موفق باشید

 5. profile avatar
  heshmati
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
  پاسخ

  با سلام
  من بسیار خوشحالم توانستم ویدئو دوره آموزشیvbaرا به صورت غیر حضوری تهیه کنم بسیار کاربردی ودارای نکات مفیدی است برای کسانیکه به دنبال پیشرفت کاری می باشند توصیه می کنم حتما در این دوره آموزشی شرکت کنند البته من بامطالبی که یاد گرفتم هرچند هنوز نتوانستم تسلط پیدا کنم اما توانستم نظر مدیران شرکت را در مورد خود تغییر دهم امیداوارم به زودی دوره آموزشی داشبورهای مدیریتی نیز برگزار گردد بنده حتما در این دوره شرکت خواهم نمود. بینهایت از آقای چراغی و خانم خاکزاد عزیز سپاسگزارم .آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی برای این زوج عزیز دارم .

 6. profile avatar
  عباس سلیمانی
  ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
  پاسخ

  با سلام و درود فراوان به اساتید اکسل پدیا جناب مهندس چراغی و سرکار خانم مهندس خاکزاد
  بعضی از محصولات اکسل پدیا را تهیه کرده و استفاده نمودم بسیار عالی بود.
  در صورت امکان نمونه ی تدریس vba را برایم ارسال بفرمایید.
  از اینکه دوره های غیر حضوری ارائه می کنید . سپاسگزارم

 7. profile avatar
  علی اصغر آزمون
  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  پاسخ

  درود
  با تشکر فراوان از این زوج کار درست.
  دوره ارزشمند و مفیدی است.من تا الان راضی هستم.و تصور می کنم می توان با وی بی به شکل کاربردی موارد زیاد از کار های روزمره خودمان را مدیریت کنیم.بی شک داشتم یک پلان خوب و اینکه بدانیم قصدمان از استفاده وی بی به چه منظور هست, کار آسان می شود.
  تنها سوال من این است که دروس وی بی ۱۲ تا می باشد و هنوز فقط ۴ درس برای بنده ارسال شده و از ۷ آوریل دیگر درسی از این مجموعه ارسال نشده است.آیا مشکلی وجود دارد؟؟؟
  سپاس بی کران

  • profile avatar
   سامان چراغی
   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
   پاسخ

   سلام بر شما
   خیلی خوشحالیم بابت شنیدن این موضوع.
   خیر مشکلی نیست، سیستم اتومات هست و مشابه روزهای برگزاری دوره حضوری، هر هفته یک جلسه ارسال میشه.

   موفق باشید

 8. profile avatar
  صفدر اسحاقی
  ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
  پاسخ

  با سلام و ارزوی سالی خوش برای شما بزرگواران
  بواسطه داشتن فرصت محدود و همچنین آشنایی اولیه با اصول و مبانی VBA بصورت غیر حضوری در دوره های شما شرکت نموده ام که فعلا درس اول را کاملا مرور و حتی پیاده سازی نموده و تمرینات آن را نیز انجام داده ام و برنامه ریزی برای ادامه دروس نیز شروع شده است . به نظر بنده بعد از گذراندن این دوره ها می توانم از دوره های حضوری شما بیشتر استفاده نمایم .
  ضمنا قبلا فایل های Excelpedia-UserForms-Elementary و Advanced و Examples را دریافت نموده ام ولی در ایمیل جدید شما پیشنهاد دریافت بسته آموزشی یوزرفرم پیشرفته را داشتم . می خواهم بدانم این پیشنهاد همان فایل های دریافت شده قبلی می باشد و یا نیاز است این را نیز تهیه نمایم .
  با تشکر
  اسحاقی

  • profile avatar
   سامان چراغی
   ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
   پاسخ

   جناب اسحاقی عزیز،
   باعث افتخار ماست که از آموزش های اکسل پدیا استفاده میکنید و به اکسل پدیا اعتماد کردید.
   مطالب یوزرفرم پیشرفته همپوشانی با دوره ای که ثبت نام کردید ندارد و نکات بسیار مفیدی در رابطه با طراحی رابط کاربری و تکنیک های ساخت یوزرفرم های پیشرفته یاد میگیرید.
   اما توصیه میکنم حتما این کتاب را بعد از گذراندن تمام جلسات دوره ویدئویی شروع به مطالعه این کتاب کنید.

 9. profile avatar
  نوروزی
  ۱۳ دی ۱۳۹۷
  پاسخ

  این دوره هم همانند دوره قبل عالی بود…
  تدریس عالی و پیگیری و سخاوتمندی زیاد اساتید در آموزش نکات مهم و لازم از ویژگی های اکسل پدیاست، حتما پبشنهاد میکنم در کلاس های اکسل پدیا شرکت کنید تا تفاوت آموزش را ببینید
  با سپاس از اساتید اکسل پدیا آرزوی موفقیت دارم براشون

 10. profile avatar
  وحید حسینی
  ۱۰ دی ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام و عرض ادب
  من تاحدود مناسبی با اکسل آشنا هستم(تاحدی که فرمول نویسی رو خودم تایپ میکنم) ولی هیچ شناختی از کد نویسی ندارم چون رشته ام حسابداری بوده.آیا این دوره وی بی ای ، من رو با کدها و نحوه نوشتن آن و اینکه بتونم خودم در محیط وی بی ای ، کد نویسی کنم آشنا میکنه و قادر خواهم بود؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • profile avatar
   حسنا خاکزاد
   ۱۰ دی ۱۳۹۷
   پاسخ

   درود بر شما
   بله حتما
   در این دوره، VBA از صفر شروع میشه و با مطالعه دقیق و انجام تمرین ها قادر به کدنویسی خواهید بود.

 11. profile avatar
  سعید
  ۹ دی ۱۳۹۷
  پاسخ

  با سلام
  من در دوره آذر ماه شرکت کردم. دوره بسیار عالی و اساتید بسیار مسلط هستند. به نظر اینجانب افزایش تعداد جلسات مفید خواهد بود.
  همواره موفق باشید.
  با تشکر

 12. profile avatar
  علی
  ۱۲ آذر ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام
  لطفا میکنید منابع (کتاب یا فیلمهای آموزشی) را معرفی بفرمائید که بتونیم VBA رو کامل و کاربردی یاد بگیریم.
  این دوره کامل هستش؟ میشه نمونه ای از فیلم های آموزشی این دوره را داشته باشیم؟
  لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • profile avatar
   ۱۳ آذر ۱۳۹۷
   پاسخ

   درود بر شما
   این لینک رو ببینید، کتاب قرار معرفی شده:
   https://excelpedia.net/excel-2013-power-programming-with-vba/

   در خصوص محتویات دوره ویدئویی اکسل پدیا هم ویدئو موجود در لینک زیر رو ببینید. مباحث توضیح داده شده.
   یک نمونه هم به ایمیلتون ارسال خواهد شد

 13. profile avatar
  علی
  ۲۵ آبان ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام لطف می کنید اگه یک نمونه ویدیو از کلاس های غیر حضوری تون رو برام بفرسیتد.

 14. profile avatar
  سما سیدی
  ۱۷ آبان ۱۳۹۷
  پاسخ

  با سلام
  تشکر بسیار فراوان از مدرسین دوره، جناب آقای چراغی و سرکار خانم خاکزاد.
  دوره تیرماه دوره بسیار کاربردی برای من بود به طوری که بعید میدونم اگر خودآموز به فراگیری VBA ادامه میدادم انقدر مرتب و جامع و در زمان کوتاه موارد رو یاد میگرفتم. بهترین استفاده از زمان کوتاهی که کلاس داشت بود. در محل کارم هم به عنوان یک مهندس صنایع VBA ایده های زیادی برای بهبود به من داد و همچنان میده.
  به نظرم همه دوستانی که با اکسل کار میکنند باید VBA رو هم یاد بگیرن تا تغییرات بزرگی که میتونن در کارشون ایجاد کنند رو حس کنند. هم در زمان و هم نمای حرفه ای کارشون.
  اینکه فیلم های کلاس هم در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیره بسیار عالی هست چون همیشه میشه مباحث رو مرور کرد.
  در آخر از مدرسین دلسوز دوره هم سپاسگزارم که همیشه به سوالات من با صبر پاسخ میدن.

 15. profile avatar
  مهدی
  ۷ آبان ۱۳۹۷
  پاسخ

  با سلام و احترام
  تو این دوره ها آیا الگوریتم نویسی تدریس خواهدشد؟
  ممنونم

  • profile avatar
   سامان چراغی
   ۱۰ آبان ۱۳۹۷
   پاسخ

   سلام
   خیلی دوست داریم که مبحث الگوریتم نویسی رو هم تو این دوره وارد کنیم که به خاطر کمبود زمان فرصت نشده، انشالله در دوره های آینده مقداری در موردش صحبت میکنیم.

 16. profile avatar
  شهریار
  ۶ آبان ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام، من به اکسل تسلط نسبتا خوبی دارم. با منطق برنامه نویسی هم آشنا هستم ولی 15 ساله که کار برنامه نویسی نکردم. آیا این دوره برای من مناسب هست؟

  • profile avatar
   حسنا خاکزاد
   ۷ آبان ۱۳۹۷
   پاسخ

   درود بر شما
   خیلی هم عالی
   بله حتما. از پایه آموزش شروع میشه

 17. profile avatar
  zahra7
  ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  با تشکر از آقای چراغی و خانم خاکزاد. دوره بسیار پر فایده ای بود. اطلاعات بخوبی در دسترس قرار میگرفت. مدرسین بسیار صبور بودن و برای یاد گیری افراد زمان صرف کرده و یادگیری افراد دارای اهمیت بود و پیگیری بالایی داشتند تا همه از کلاس بهره ببرند.
  با تشکر از زحمات و آموزش های بسیار خوب و مفید اساتید

 18. profile avatar
  ناصر لطفی
  ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام
  بنده تو دوره VBA شرکت کردم مطالب ارائه شده بسیار کاربردی بود و البته ارائه موضاعات کاملا شیوا و روان از طریق مدریس دوره انجام گردید.
  اگر زمان برگذاری دوره بیشتر بود بدون شک نتیجه بهتری حاصل می شد.مدت زمان دوره نسبت به حجم مطالب همخوانی نداشت با این وجود نسبت به این زمان کم مطالب خوب به همراه اصرار بر یادگیری و البته حل تمرینات از طرف مدرسین بسیار عالی ارائه گردید.
  به نظر بنده جای یک فرهنگ VBA بسیار خالی می باشد به گونه ای که کاربران به راحتی امکان استفاده از کاربرد ، معنی و اصطلاحات را در اختیار داشته باشند هر چند که موضوع مطروحه خللی در عالی بودن دوره ایجاد نمی کند ولی یقینا” در جهت آموزش متقاضیان بسیار مفید خواهد بود.
  با تشکر از مدرسین دوره آقای چراغی و خانم خاکزاد بابت پیگیری های آموزشی و ارائه مطالب بروز در سایت اکسل پدیا

 19. profile avatar
  میلاد شهنازی
  ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  من در دوره حضوری VBA شرکت کردم
  دوره بسیار کاربردی هستش و مدرس دوره از لحاظ دانش و انتقال مطالب بسیار عالی عمل کردند
  پشنهاد میکنم حتما در این دوره شرکت کنید.

 20. profile avatar
  يزدان شناس
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام ؛
  ممنون از دوره خوب شما، واقعا هم این دوره هم دوره اکسل نینجا به قدری خوب برگزار شد که تشکر کلامی فقط ذره ای از لطف شما رو جواب میده.
  امیدوارم بازهم بتونم در دوره های آتی از حضور شما دو استاد عزیز استفاده ببرم.
  منتظر دوره های بعدی هستیم👏🏼

 21. profile avatar
  گودرزی
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام به همه
  من هم در دوره VBA تیرماه 97 شرکت کردم، خیلی جامع و عالی بود و مطالب خیلی خوبی ارائه شد، به دوستانی که مایل هستند این دوره رو طی کنن پیشنهاد میکنم حتما ثبت نام کنن.
  تسلط اساتید به مطالب و پشتیبانی و رفع ابهامات در حین دوره و بعد از اون از ویژگی های خوب این دوره بود.
  آقای مهندس چراغی و خانم مهندس خاکزاد سپاس از زحماتتون، شاد و سلامت باشید.

 22. profile avatar
  badr6485
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام و درود
  خوشبختانه تونستم در سومین دوره VBA شرکت کنم. این کامنت رو برای کسانی که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی VBA رو دارن می‌ذارم. همونجوری که می‌دونید VBA دنیای بسیار گسترده‌ای رو در بر می‌گیره که برای تسلط به کلیه مباحثش لازمه وقت و انرژی زیادی رو صرف کنیم. از طرفی هم ممکنه خیلی‌هامون برای انجام کارهامون در برنامه نویسی در اکسل نیازی به اشراف بر همه مباحث VBA نداشته باشیم!!!
  فکر می کنم دوره VBA اکسل پدیا برای برطرف کردن نیاز معمول به برنامه نویسی در اکسل بسیار مفید باشه. دوره به خوبی طراحی شده و پشتیبانی بعد از جلسات تکمله بسیار عالی‌ای بر مباحث مطرح شده و حتی مطرح نشده در دوره رو در اختیارتون قرار خواهد داد. برای ورود در دوره واقعا به پیش‌نیاز خاصی احتیاج نخواهید داشت و بعد از دوره این توانایی رو دارید که با کمی کلنجار رفتن، خودتون مباحث حرفه‌ای تر (کار با نرم افزارهای دیگه و سیستم عامل و …) رو هم انجام بدید.
  اگه مثل من بدون آشنایی قبلی با VB یا VBA قصد شرکت در این دوره رو دارید، فکر می کنم با 23 ساعت وقت گذاشتن (3 ساعت هم واسه انجام تمرینات) بتونید همه اونچه که قصد دارید با دیتای دریافت شده انجام بدید رو در برنامه‌ها پیاده سازی کرده و با ساختن فرم‌ها و مدیریت رویدادها، قابلیت مدیریت پروسه‌ها رو هم به برنامه‌هاتون اضافه کنید.
  جا داره در انتها باز هم از زحمات مهندس چراغی و مهندس خاکزاد تشکر کنم.

 23. profile avatar
  fahimi_fit
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام به همه
  من در دوره تیر ماه 97 برنامه‌نویسی VBA رو شرکت کردم. همونجوری که انتظار داشتم دوره پرمحتوا و باارزشی بود. البته اینو هم باید بگم علاوه بر اینکه مهندس چراغی و مهندس خاکزاد بسیار با شخصیت و باوقار بودند، محیط آموزشی مناسبی هم وجود داشت که خیلی دوست داشتنی بود.
  از آقای مهندس چراغی و خانم مهندس خاکزاد خیلی متشکرم و بهترینها رو براشون آرزو میکنم.
  فهیمی

 24. profile avatar
  Javad karimifar
  ۱۱ مرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  با سلام خدمت دوستان و علاقه مندان به اکسل و برنامه نویسی،
  بنده دوره برنامه نویسی vba رو خدمت اساتید عزیز در تیر ماه گذروندم و بسیار مفید و آموزنده در محیطی کاملا حرفه ای و تخصصی بود و همینجا ازشون تشکر میکنم.
  کریمی فر

 25. profile avatar
  محمد
  ۱۷ تیر ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام،
  من دنبال یادگیری VBA برای استفاده در MS Access هستم. آیا دوره ای برای برنامه نویسی Access هم دارید؟
  یا اینکه آموزش های این دوره کاملا کاربردی برای استفاده از VBA در Access هم هست؟
  سپاس

  • profile avatar
   سامان چراغی
   ۱۷ تیر ۱۳۹۷
   پاسخ

   سلام
   تمرکز اکسل پدیا تنها بر آموزش های مرتبط با اکسل هست برای همین آموزش VBA در Access تهیه نشده.
   برای یادگیری زبان VBA در هر برنامه ای دو قسمت رو باید یاد بگیرید:
   1- دستور زبان VBA (مثل حلقه ها، تعریف متغیر و …)
   2- آشنایی با اشیاء آن برنامه (که در این دوره فقط در مورد اشیاء اکسل صحبت میشه)
   تو این آموزش شما میتونید قسمت اول رو که برای همه زبان های VBA در برنامه های مختلف هست استفاده کنید اما قسمت دوم تنها برای کار در اکسل قابل استفاده هست.

 26. profile avatar
  ایوب
  ۱۰ تیر ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام و عرض ادب،چطور ممکنه قسمتی از فیلم های دوره های قبل vba رو ببینم تا در مورد حضور در دوره غیر حضوری تیر ماه تصمیم گیری کنم

  • profile avatar
   ۱۰ تیر ۱۳۹۷
   پاسخ

   سلام، برای دریافت نمونه ویدئو این دوره کافیه فرم انتهای همین صفحه رو پر کنید و لینک دانلود این ویدئو رو دریافت کنید.

 27. profile avatar
  محسن
  ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام و ممنون از سایت خوبتون
  من تا حدود زیادی به کد نویسی متلب تسلط دارم و مقداری هم وی بی رو بصورت خودآموز فرا گرفته ام . خواستم بدونم دوره آموزشی شما اساتید عزیز یک دورۀ پیشرفته هستش. یا احیانا بعدا شما دوره های پیشرفته تری رو برگزار می کنید . من خیلی مایلم که یک پروژۀ برنامه ریزی تولید رو از طریق کدنویسی وی بی اجرایی کنم و کیس خوبی رو هم در این زمینه دارم. فکر می کنید محتوای دورۀ شما به گونه ای هست که در انتهای دوره و با هدایت شما اساتید محترم موفق به انجام این کار شوم. آیا شما در این زمینه کمک خواهید کرد که ثمرۀ این کار رو در دوره های آتی باز هم به دانشجویان و علاقمندان دیگر و به صورت پروژه محور آموزش بدید که در واقع بتونن ایده عملی هم بگیرند. خوشبختانه شما اساتید عزیز به دلیل اینکه بیس صنایع ای دارید خیلی در این زمینه می تونید کمک کنید.

  • profile avatar
   سامان چراغی
   ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
   پاسخ

   سلام، تشکر
   تسلط شما به برنامه نویسی ( هر زبان برنامه نویسی) نکته بسیار مهمی در استفاده از VBA هست چون شما به الگوریتم نویسی آشنایی بیشتری دارید. قطعا در انتهای این دوره نکات لازم برای ایجاد برنامه های تخصصی از جمله برنامه ریزی تولید رو یاد میگیرید (چون مطالب و تجربیات مهمی تدریس میشه). قطعا در آینده آموزش های پیشرفته که به صورت آموزش های پروژه ای هست تولید خواهد شد. از مهمترین وجه تمایز اکسل پدیا با دیگر ارائه دهندگان خدمات آموزشی، پشتیبانی و همراهی اساتید هست و قطعا در این زمینه راهنمایی خواهید شد.
   قطعا در صورتیکه پروژه ها به لحاظ آموزشی نکات لازم رو داشته باشه امکان ارائه به عنوان مورد آموزشی هست.

 28. profile avatar
  مهدی
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام ، خوشحال میشم این دوره رو اگر در مشهد انجام هم بدهید

  • profile avatar
   ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
   پاسخ

   سلام،
   انشالله در صورتیکه میزان استقبال از دوره ای در هر شهر به اندازه کافی برسد حتما در خارج از تهران هم دوره برگزار خواهد شد.
   اما برای دوستانی که نمیتونن به صورت حضوری در دوره ها شرکت کنند میتونن به صورت غیرحضوری از این دوره استفاده کنند:
   شرکت در دوره غیر حضوری وی بی

 29. profile avatar
  farhad
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام استاد عزیز میشه لطف کنید بخشی از ویدئو آموزشی برنامه نویسی در اکسل رو برایم ارسال کنید ممنون

  • profile avatar
   ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
   پاسخ

   سلام
   ویدئوهای نمونه دوره برنامه نویسی ماکرو در اکسل براتون ارسال شد.

 30. profile avatar
  کیانی
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۷
  پاسخ

  سلام خداقوت چه کتاب وجزوه ای رابرای آموزش کامل اکسل وبرنامه نویسی در اکسل را پیشنهاد میکنید. سپاسگزار

 31. profile avatar
  مریم بیگلری
  ۲۰ آبان ۱۳۹۶
  پاسخ

  با سلام خدمت دوستان گرامی
  دوره VBA برگزار شده توسط اساتید محترم برای اینجانب بسیار مفید و کاربردی بود.
  با توجه به تسلط کامل اساتید محترم بر روی مباحث دوره و همچنین نحوه انتقال مطالب به صورت کاملا کاربردی حضور در دوره مذکور را بعنوان بهترین پیشنهاد جهت یادگیری زبان VBA به دوستان معرفی میکنم.
  همچنین حس وظیفه شناسی اساتید محترم به پاسخگویی و رفع ابهامات حتی قبل از شروع جلسه آتی دوره به صورت آن لاین و در اسرع زمان واقعا تحسین برانگیز است و جای قدردانی بسیار دارد.

 32. profile avatar
  محمد غیاثی
  ۱۵ آبان ۱۳۹۶
  پاسخ

  با سلام و احترام خدمت کلیه دوست داران نرم افزار اکسل
  همانگونه که مستحضرید یکی از بهترین و جامع ترین نرم افزار مورد استفاده در بین کارشناسان ، نرم افزار اکسل می باشد. با توجه به اینکه دانش نرم افزاری از امتیازات یک کارشناس موفق محسوب می شود. در همین راستا به جهت تسهیل ، تسریع و دقت در محاسبات ، فراگیری حداقل یک زبان برنامه نویسی برای هر مهندس و کارشناس امری ضروری می باشد. اینجانب محمد غیاثی به عنوان شرکت کننده در دوره غیر حضوری زبان VBA ، به علاقمندان عرض میکنم بی شک دوره سپری شده با توجه به سر فصلهای آموزشی، یکی از جامع ترین و بهترین دوره هایی می باشد که تا کنون در سطح کشور برگزار شده است، لازم به توضیح است با توجه به شناختی که از دانش و تجربیات تدریس اساتید محترم این دوره داشتم مطمئن بودم با شرکت در این دوره بر دانش و علم خود مطالب جدیدی اضافه می کنم که این امر خوشبختانه محقق شد. در پایان پیشنهاد میکنم چنین دوره های با ارزشی رو از دست ندهید و با شرکت در این کلاس ها علم و دانش خود را از همکاران و رقبای کاری متمایز کنید،،،، موفق باشید.

 33. profile avatar
  فرزاد حیدری
  ۱۳ آبان ۱۳۹۶
  پاسخ

  با سلام
  اینجانب در دوره مهر و آبان سال ۹۶ شرکت کردم و به دلایل ذیل توصیه دارم اشخاصی که به یادگیری زبان vba علاقه مند هستند در دوره های آتی شرکت کنند:
  ۱.مطالب بیان شده حاصل سالها تجربه در کار و تدریس زبان vba بوده و امکان یادگیری اصولی را فراهم می سازد.
  ۲. با توجه به کاربردی بودن دوره، مفاهیم، قابلیتها و دستورات به زبان ساده و با استفاده از مثال های متعدد آموزش داده می شود.
  ۳.مطالب بیان شده می توانند به عنوان نمونه و الگو برای حل مسائل واقعی به کار روند.
  ۴.مطالب بیان شده در دوره را نمیتوان در کتابهای منتشر شده و فایلهای تصویری موجود در سایتها بطور کامل استخراج نمود.
  و در پایان این دوره میتواند انجام بسیاری از امور تکراری و پیچیده و زمان بر را بسیار سهل و آسان نماید.

 34. profile avatar
  جواد علی محمدی
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
  پاسخ

  با سلام
  چگونه می توان یک جلسه از فیملهای قبلی را ببینم تا در صورت مفید بودن در کلاسهای غیر حضوری شما شرکت نمایم

  • profile avatar
   سامان چراغی
   ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
   پاسخ

   سلام
   ایمیل بزنید تا قسمتی از بخش اول براتون ارسال بشه و بتونید تصمیم بگیرید
   موفق باشید.

   • profile avatar
    جواد علی محمدی
    ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
    پاسخ

    با سلام
    احتراما جواد علی محمدی هستم و اشنایی مختصری با vbe دارم با توجه باینکه اینجانب شهرستانی هستم ومشتاق هستم تا در کلاسهای حضوری شرکت نمایم در صورت امکان بخشی از فیلم جلسه سوم را برام ایمیل نمایید
    با تشکر

    • profile avatar
     ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
     پاسخ

     سلام
     خوشحالیم که برای یادگیری اکسل و VBA مشتاق هستید و از فاصله دوره برای شرکت در دوره های حضوری تشریف میارید.
     بخشی از ویدئوهای نمونه دوره برنامه نویسی VBA براتون ایمیل شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --