دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل (VBA)

 

آموزش ماکرو نویسی در اکسل

معرفی دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل (VBA)

 

زبان VBA یک زبان برنامه نویسی برای توسعه اکسل و سایر محصولات آفیس هست. یک زبان برنامه نویسی شئ گرا که امکان دسترسی و ویرایش تمام بخش های اکسل رو داره. در کارگاه آموزشی وی بی (VBA) (آموزش ماکرو نویسی در اکسل) مفاهیم پایه این زبان برنامه نویسی در اکسل به صورت کامل آموزش داده میشود. شرکت کنندگان در این دوره با مفاهیمی نظیر مدل اشیاء (Object Model)، رویدادها، یوزرفرم ها، کنترل های آنها و … آشنا میشوند.

رویکرد آموزشی کارگاه آموزش ماکرو نویسی در اکسل حل گام به گام مسائل کاربردی جهت درک بهتر VBA هست. با گذارندن این کارگاه 20 ساعته شما قادر خواهید بود نرم افزارهای اولیه جهت تعامل با کاربر، ورود و دریافت داده در شیت های اکسل بسازید.

تفاوت این دوره با سایر دوره های وی بی:

 • در دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل علاوه مفاهیم اساسی، روش ها و تکنیک های بسیار کاربردی به شما آموزش داده خواهد شد که حاصل چندین سال تدریس و انجام پروژه های بزرگ هست.
 • آموزش به همراه حل مسائل خواهد بود تا شما بهتر موضوعات رو یاد بگیرید.
 • ویدئو دوره همیشه در اختیار شما خواهد بود.
 • سیستم پشتیبانی اکسل پدیا پاسخگوی شما خواهد بود و بعد از پایان دوره هم با شما خواهیم بود.

آنچه در این دوره خواهیم گفت

درحال بارگذاری...

همیشه اولین و مهمترین قدم برای شروع یادگیری، اصلاح تفکرات اشتباه و درک صحیح از موضوع هست. در این قسمت نقاط قوت، نقاط ضعف زبان وی بی (VBA) رو براش شما روشن میکنیم و میگیم که با وی بی (VBA) چه کارهایی می تونید انجام بدید.

مقدمات و اصول کدنویسی در وی بی (VBA) موضوعی هست که نمیشه ازش گذشت و شما این اصول رو در این بخش یاد خواهید گرفت. اما نحوه درست و بهینه کدنویسی هم به شما آموزش داده خواهد شد تا از همان اول به صورت حرفه ای کدنویسی رو شروع کنید.

زبان وی بی (VBA) خیلی گسترده هست و امکانات خیلی زیادی برای شما فراهم میکنه، این گستردگی باعث میشه که شما فکر کنید که خیلی سخته همه کدهای موردنیاز برای انجام کارهاتون رو یاد بگیرید. ما در این دوره به شما یاد میدیم اگه هیچ ایده ای برای نوشتن کد نداشتید چطور به راه حل مناسب برسید.

چه در اکسل و چه در وی بی (VBA) تعریف شرط ها جزء جدانشدنی حل مسئله و برنامه ها هستند. شما با یادگیری روش های مختلف تعریف شرط در مسائل متونید مسائل پیچیده رو به راحتی حل و تبدیل به کد کنید و همیشه از آن استفاده کنید.

از مهمترین مزیت های آشنایی به کدنویسی وی بی (VBA) اینه که شما میتونید کارهایی که به صورت روزمره بارها و بارها تکرار میکنید رو به صورت خودکار انجام بدید تا هم سرعت شما افزایش پیدا کنه که طبعا در زمان شما صرفه جویی خواهد شد و هم دقت کارها به شدت افزایش خواهد یافت. ما در این دوره به شما آموزش میدیم که چطور کارهای تکراری رو به یکباره انجام بدیم.

افرادی که وی بی رو یاد میگیرن دیگه وابسته به توابع از پیش تعریف شده اکسل نخواهند بود و توابع تخصصی خودشون رو میتونن درست کنند. زماینکه شما این دوره رو طی میکنید این توانایی رو خواهید داشت که توابع مورد نیاز خودتون رو تعریف کنید و یا به هر سیستم یا فایل دیگه منتقل کنید.

از جذاب ترین بخش برنامه نویسی در وی بی (VBA)، یوزرفرم ها هستند، چون شما با یادگیری اونا میتونید برنامه های خیلی کاربردی ایجاد کنید و اطلاعات رو به صورت حرفه ای و متفاوت به کاربر نمایش بدید. در این دوره به شما یاد میدیم که چطوری از این ابزار جذاب استفاده کنید و با سایر آموخته های خودتون ترکیب کنید.

زمانیکه حسابی وارد برنامه نویسی وی بی (VBA) شدید متوجه می شوید که خطاها جزء جدا نشدنی این کار هستند و باید نحوه مدیریت اونها رو خوب یاد بگیرید. برای این کار روش های شناسایی خطاها و نحوه برخورد با اونها در طی اجرا و یا نوشتن برنام رو یاد خواهید گرفت و با خیال راحت کدهاتون رو ایجاد میکنید.

همه برنامه های حرفه ای، چه در اکسل چه در وی بی نیاز به تبادل اطلاعات بین کاربر و پایگاه داده هست. این مسئله یکی از پایه های مهم برنامه نویسی برای ایجاد برنامه هست که باید خوب یاد بگیرید. ما تو این دوره روش هایی رو که طی چندین سال اجرای پروژه های بزرگ یاد گرفتیم رو به شما آموزش میدیم.

پاسخ برخی سوالات متداول درباره دوره وی بی (VBA)

تمام موضوعات دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل از پایه آموزش داده خواهد شد، اما تجربه بیشتر شما در اکسل به شما کمک بیشتری در درک بهتر مطالب میکنه.

با توجه به اینکه فیلم هر جلسه انتهای جلسه به شرکت کنندگان داده خواهد شد میتوانید در خانه به طور کامل بررسی نمایید و تمرین کنید. علاوه بر اینکه کلاس کاملا به صورت کارگاهی برگزار میشه و بهتره همه مسائل مطرح شده رو در کلاس انجام بدید.

بله. تمامی شرکت کنندگان دوره وی بی (VBA) میتوانند تمامی فایلها و ویدئوهای دوره های آینده را به صورت رایگان دریافت کنند.

دوستان زیادی در زمینه آموزش اکسل زحمت میکشند که واقعا فعالیتشون قابل احترام هست، ولی بحث بر روی این است که آیا کسانی که این آموزش ها را میدهند دارای تجربه کافی در استفاده از این آموزش ها هستند؟ همچنین توانایی انتقال این آموزش ها به شرکت کنندگان دوره را به نحو مطلوب دارند؟

روشهایی که در دوره وی بی (دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل) یاد خواهید گرفت حاصل تجربیات و مطالعات چندین ساله است که بدون وقفه متناسب با به روزرسانی نسخه های مختلف اکسل تکمیل میشه.

برای حل تمرین ها و تکرار آموزش ها در کلاس با توجه به اینکه در محل کلاس کامپیوتر برای استفاده شما وجود دارد، میتوانید برای راحتی خودتان از لپ تاپ شخصی هم استفاده کنید. از طرفی با توجه به اینکه فیلم دوره در انتهای هر جلسه به شرکت کنندگان داده می شود می توانید آموزش ها رو هم در منزل تمرین کنید.

نظر شخصی ما اینه که تمرکز بر یادگیری مهارت مهمترین اصل هست. اما بنا به درخواست شرکت کنندگان گواهی حضور برای آنان صادر خواهد شد.

جواب ما به این سوال مثبت است.
بله شما میتوانید این مباحث را با جستجوی زیاد و پرداخت هزینه های مختلف بدست آورید، ولی تجربه‌‌ای که به شما در دوره آموزش ماکرو نویسی در اکسل منتقل میشود را نیمتوانید در جایی بدست آورید یا حتی با هزینه آن را خریداری نمائید.

وقتی شما بخواهید در یک حوزه در زمینه های مختلف اطلاعات بدست آورید با تحقیق به منابع مختلفی برخورد میکنید که در درجه‌ی اول باید مطمئن شوید که آن اطلاعات در آن حوزه کامل و صحیح و برزو میباشد و در مرحله بعد، اطلاعاتی که بدست آورده اید برای ادامه‌ی مسیر برای شما مناسب است یا خیر ؟
در این مسیر تجربه‌هایی که در دوره مطرح میشود از فردی که این مسیر را کامل رفته است و راه های مختلف را تست کرده است میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

نمیخواهیم بگوییم که تجربه، جای علم را میگیرد ولی علم + تجربه زمان را برای شما ذخیره میکند و شما را به هدف میرساند.

درضمن شما میتوانید جای زمان طولانی که برای تحقیق و تست روش های مختلف این اطلاعات صرف کنید، این اطلاعات را در یک دوره‌ی علمی-عملی بدست آورید و با اطلاعات بدست آمده به سراغ کسب درآمد بروید.

اکسل پیشرفته - اکسل پدیا

 • افرادی که دوست داشته باشند کارهای تکراری و روزمره خودشون با زدن یک دکمه و یا اجرای یک ماکرو به یکباره انجام بدن.
 • افرادی که دوست داشته باشن با نوشتن پروژه های تخصصی در اکسل کسب درآمد کنند.
 • افرادی که دوست داشته باشن برای کسب و کار خود برنامه های تخصصی و ویژه ایجاد کنند.
 • برای تمام کسانی که قصد بهبود دانش اکسل خودشون هستند.
 • برای تمام افرادی که قصد دارند تخصصی کسب کنند که از دیگران متمایز باشند.
 • برای تمام افرادی که برای زمان خودشون ارزش قائل هستند.
 • برای تمام افرادی که به فکر کسب موقعیت بهتر شغلی هستند.
 • برای تمام افرادی که از حل مسائل پیچیده در اکسل لذت میبرند.
 • برای تمام افرادی که مایلند بتونند نرم افزارهای حرفه ای در اکسل درست کنند.
 • برای تمام افرادی که کارهاشون رو در محیط اکسل دقیقتر و سریعتر انجام بدهند.
 • و همه کسانیکه قصد استفاده حرفه ای از اکسل رو دارند…

 • کسانی که هنوز تجربه مناسبی از اکسل ندارند. (حتما مقاله اکسل مقدماتی رو مطالعه کنید)
 • کسانی که فکر میکنند از اکسل همه چیز رو میدادند (معتقدیم همیشه در اکسل چیزی برای یادگیری هست!)

نحوه ثبت نام در دوره:

دوره جامع آموزش ماکرو نویسی در اکسل هم به صورت حضوری برگزار میشه و هم به صورت غیر حضوری. دوستانی که در تهران حضور دارند و یا امکان حضور در کلاس ها رو دارند پیشنهاد میکنیم حتما از مزایای حضور در کلاس استفاده کنند. اما دوستانی که به هر دلیل شرایط استفاده از کلاس حضوری رو ندارند میتونن در دوره غیر حضوری شرکت کنند و از ویدئوهای این دوره استفاده کنند.

با گذراندن دوره جامع آموزش ماکرو نویسی در اکسل:

 • پشتیبانی و مشاوره رایگان یکساله

با تمهیداتی که دیده شده، شرکت کنندگان این دوره به صورت اختصاصی به سیستم مشاوره اکسل پدیا دسترسی خواهند داشت و از مشاوره و پشتیبانی مربوط به این دوره بهره مند خواهند شد

 • دسترسی به ویدئوهای آموزش

ویدئوهای ضبط شده در هر جلسه در اختیار شرکت کنندگان گذاشته خواهد شد تا علاوه مرور مجدد مطالب، در هر زمان بتوانند اطلاعات دوره رو در اختیار داشته باشند.

 • حضور رایگان در دور های بعدی دوره وی بی

از آنجائیکه رویکرد ما بهبود هر چه بیشتر سرفصل ها، مطالب و تمرین ها هست، شرکت کنندگان میتونن با حضور در این دوره، در دوره های بعدی دانش اکسل خودشون رو به روز کنن.

 • تخفیف برای شرکت در سایر دوره ها

هدف ما آموزش متخصصین اکسل در هر زمینه ای هست. برای تکمیل دانش شما، شرکت در سایر دوره ها رو تسهیل میکنیم.

یکی از منابع ارزشمند موجود، کتاب های فارسی اکسل پدیا هست که میتونه به عنوان مرجعی برای حل مسائل و یادگیری نکات خوب استفاده بشه که در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد این دوره به ما پیام بدید.

مدرسان دوره وی بی (VBA)

hosna khakzad

حسنا خاکزاد

بنیانگذار و مدیر ارشد اکسل پدیا
Saman-Cheraghi

سامان چراغی

بنیانگذار و مدیر ارشد اکسل پدیا

اطلاعات آخرین دوره جامع وی بی (VBA)

دوره حضوری وی بی (VBA) در اکسل در مهر و آبان ماه 1396 برگزار شد. اما می توانید از طریق ثبت نام در دوره غیرحضوری از ویدئوی این دوره استفاده کنید.

در صورت برنامه ریزی برای برگزاری مجدد این دوره در همین قسمت اطلاعات دقیق دوره درج خواهد شد.

دوره جامع غیر حضوری وی بی (VBA)

علاقه مندان غیرتهرانی و یا تهرانی های عزیز پرمشغله میتوانند به صورت غیرحضوری در دوره جامع وی بی (VBA) شرکت نمایند. پس از ثبت نام در دوره غیر حضوری جامع وی بی (آموزش ماکرو نویسی در اکسل) هر هفته 1 جلسه برای شما ارسال میگردد و میتوانید پا به پای شاگردان حضوری در دوره شرکت نمایید. در ضمن هرجایی سوالی داشتید میتوانید در سیستم پشتیبانی دوره مطرح بفرمایید. در ضمن تکالیفتون رو هم برای ما از طریق همان سامانه ارسال مینمایید.

 • تعداد جلسات در هفته: 1 جلسه 5 ساعته (مجموعا 20 ساعت)
 • مبلغ شرکت در دوره: 370 هزار تومان

علاقه مندانی که تمایل دارند آموزش جامع وی بی (دوره جامع آموزش ماکرو نویسی در اکسل) را به صورت مستقیم خریداری نمایند، میتوانند از لینک زیر اقدام کنند:

اگر هنوز برای ثبت نام کاملا مطمئن نیستید یک صندلی رزرو کنید!

پس از رزرو صندلی در چند روز آینده میتونید ثبت نام رو قطعی کنید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  5 نظر

 1. مریم بیگلری
  20 آبان 1396
  پاسخ

  با سلام خدمت دوستان گرامی
  دوره VBA برگزار شده توسط اساتید محترم برای اینجانب بسیار مفید و کاربردی بود.
  با توجه به تسلط کامل اساتید محترم بر روی مباحث دوره و همچنین نحوه انتقال مطالب به صورت کاملا کاربردی حضور در دوره مذکور را بعنوان بهترین پیشنهاد جهت یادگیری زبان VBA به دوستان معرفی میکنم.
  همچنین حس وظیفه شناسی اساتید محترم به پاسخگویی و رفع ابهامات حتی قبل از شروع جلسه آتی دوره به صورت آن لاین و در اسرع زمان واقعا تحسین برانگیز است و جای قدردانی بسیار دارد.

 2. محمد غیاثی
  15 آبان 1396
  پاسخ

  با سلام و احترام خدمت کلیه دوست داران نرم افزار اکسل
  همانگونه که مستحضرید یکی از بهترین و جامع ترین نرم افزار مورد استفاده در بین کارشناسان ، نرم افزار اکسل می باشد. با توجه به اینکه دانش نرم افزاری از امتیازات یک کارشناس موفق محسوب می شود. در همین راستا به جهت تسهیل ، تسریع و دقت در محاسبات ، فراگیری حداقل یک زبان برنامه نویسی برای هر مهندس و کارشناس امری ضروری می باشد. اینجانب محمد غیاثی به عنوان شرکت کننده در دوره غیر حضوری زبان VBA ، به علاقمندان عرض میکنم بی شک دوره سپری شده با توجه به سر فصلهای آموزشی، یکی از جامع ترین و بهترین دوره هایی می باشد که تا کنون در سطح کشور برگزار شده است، لازم به توضیح است با توجه به شناختی که از دانش و تجربیات تدریس اساتید محترم این دوره داشتم مطمئن بودم با شرکت در این دوره بر دانش و علم خود مطالب جدیدی اضافه می کنم که این امر خوشبختانه محقق شد. در پایان پیشنهاد میکنم چنین دوره های با ارزشی رو از دست ندهید و با شرکت در این کلاس ها علم و دانش خود را از همکاران و رقبای کاری متمایز کنید،،،، موفق باشید.

 3. فرزاد حیدری
  13 آبان 1396
  پاسخ

  با سلام
  اینجانب در دوره مهر و آبان سال ۹۶ شرکت کردم و به دلایل ذیل توصیه دارم اشخاصی که به یادگیری زبان vba علاقه مند هستند در دوره های آتی شرکت کنند:
  ۱.مطالب بیان شده حاصل سالها تجربه در کار و تدریس زبان vba بوده و امکان یادگیری اصولی را فراهم می سازد.
  ۲. با توجه به کاربردی بودن دوره، مفاهیم، قابلیتها و دستورات به زبان ساده و با استفاده از مثال های متعدد آموزش داده می شود.
  ۳.مطالب بیان شده می توانند به عنوان نمونه و الگو برای حل مسائل واقعی به کار روند.
  ۴.مطالب بیان شده در دوره را نمیتوان در کتابهای منتشر شده و فایلهای تصویری موجود در سایتها بطور کامل استخراج نمود.
  و در پایان این دوره میتواند انجام بسیاری از امور تکراری و پیچیده و زمان بر را بسیار سهل و آسان نماید.

 4. جواد علی محمدی
  29 شهریور 1396
  پاسخ

  با سلام
  چگونه می توان یک جلسه از فیملهای قبلی را ببینم تا در صورت مفید بودن در کلاسهای غیر حضوری شما شرکت نمایم

  • سامان چراغی
   29 شهریور 1396
   پاسخ

   سلام
   متأسفانه از دوره های پیشین ویدئو تهیه نشده، این دوره اولین دوره ای هست که با هدف حفظ کیفیت برای دوستان غیر حضوری برگزار میشه.
   سرفصل ها در اختیار عزیزان قرار داده شده و از طرفی هر زمان که شما از دوره رضایت نداشته باشید میتونید از ادامه آن انصراف بدید.
   هدف ما یادگیری و رضایت شرکت کنندگان هست.
   موفق باشید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما با قوانین ارسال دیدگاه موافق هستید.